XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
23.11.2019

ESKİŞEHİRSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ COŞKUN DEMİRBAKAN TSYD ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesinin organize ettiği kahvaltılı basın toplantısına katılan Eskişehirspor Teknik Direktörü Çoşkun Demirbakan, yaptığı açıklamada, "Herkes Eskişehirspor etrafında birleşsin" diyerek, birlik beraberlik çağrısında bulundu.

ESKİŞEHİR (TSA)-Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesinin organize ettiği kahvaltılı basın toplantısına katılan Eskişehirspor Teknik Direktörü Çoşkun Demirbakan, “Burada artık kurtuluş savaşı gibi bir şey yaşanıyor. Artık bu parti şu parti demeyelim. Herkes Eskişehirspor etrafında birleşsin. Bu kulübe sahip çıkalım. Bu şehrin göz bebeği Eskişehirspor’dur” dedi. Osmanlı 1453 Kafe’de düzenlenen toplantıda Eskişehirspor Teknik Direktörü Demirbakan, 69 puanlık bir maç maratonu kaldığını,30 puanı dahi kaybetseler ligde kalabileceklerini, kimsenin 1-2 maç kaybettik diye telaş yapmamaları gerektiğini de söyledi.

TAKIMIN NE YAPMAK İSTEDİĞİ ÖNEMLİ

Ligde kalabilecek sezon sonunda başarıya ulaşabilecek bir kadroya sahip olduklarını da kaydeden Demirbakan, başarı zor şartlarda elde edilebileceğini de vurgu yaparak konuşmasına şöyle devam etti: “Ben maç kazanmayı ne kadar istersem isteyim takımın ne yapmak istediği önemli. Eğer onlar yapmak istemezse benim isteğim havada kalır. Eskişehirspor’a layık olmaya çalışacağım. Bundan sonra Eskişehir’e yakışan, güvenilir, sözü geçen ve lobisi olan bir yönetimin göreve gelmesini istiyorum. Gerçekleri açıklasınlar, tutarlı olsunlar. Eskişehirspor büyük bir camiadır. Ama şimdi seviye düşmüş. Önce Eskişehirspor’un itibarını yerine getirmemiz gerekiyor. Ama geçmişi unutmayalım. Geçmişte çok hata yapılmış. Ama bunları unutmayalım. Yarın yine yükselişe geçersek geçmişteki hatalar gözümüzün önüne gelsin ona göre adımımızı atalım. Eskişehirspor tombaladan para kazanıyordu. O günlerden bir yere gelindi.”

Türkiye Spor Yazarları Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sadi Seda ise, Eskişehirspor sezon başından bu yana çok zor günlerden geçtiğini belirterek şunları söyledi: “Coşkun hocamız bu zor günde başına geçti. Futbolcu kardeşlerimizle bir şeyler yapmaya çalışıyor. Eksi 9 puandan +1 puana geçtik. İnşallah devre arasına kadar 12-13 puan daha toplayıp ikinci yarıya daha umutlu bakacağız. Biz hocamıza güveniyoruz. Bugünkü toplantıya katıldığı için Çoşkun Hocama teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım