XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
30.09.2019

FAİR PLAY KERVANI YOLA ÇIKIYOR

5 yıl önce yola koyulan Kervanın 56. durağı Kastamonu

·      


2019-20 sezonunun ikinci yarısı, Kastamonu Üniversitesi’ndeki konferans ile başlıyor. Çarşamba günü kente gidecek olan heyet, ikinci yarının ilk panelini burada düzenleyecek

 

 

İSTANBUL (TSA)-2014 yılında Üniversite öğrencilerine Fair Play’i anlatarak, geleceğin antrenör, beden eğitimi öğretmeni ve spor yöneticilerine Fair Play ruhunu aşılamak amacıyla başlatılan TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı, 5 yıldır dur durak bilmeden yoluna devam ediyor. 

Spor basının duayeni Erdoğan Arıpınar’ın başkanlığındaki komisyon, geride kalan 5 yıl içinde Türkiye’nin dört bir yanındaki 54 Üniversiteyi ziyaret ederek, BESYO öğrencilerine Fair Play’i anlattı. 

Ayrıca Bakü Üniversitesi’ne de özel davetle giden komisyon burada da düzenlediği konferansla Azeri gençlere de onların ‘Adeletli Oyun’ diye adlandırdıkları Fair Play’i anlattı.

 

DÜNYA YAKINDAN TAKİP EDİYOR

 

TMOK’un 5 yıldır yürüttüğü bu proje, Dünya Fair Play Komitesi (CIFP) ve Avrupa Fair Play Hareketi (EFPM) tarafından takdir ve hayranlıkla takip ediliyor. Bu projenin başarısı nedeniyle CIFP tarafından büyük ödüle layık görülen komisyonun başkan ve üyeleri de dünya fair play kurumlarının çeşitli ödülleri ile taçlandırıldılar. Dünyada tek olan bu proje, ülkemizde de ilgi ile takip ediliyor.

 

ÖNCE PROTOKOL ZİYARETLERİ

 

Erdoğan Arıpınar Başkanlığındaki heyet, gittiği her ilde önce kentin belediye Başkanı ve Valisini ziyaret ederek, şehre geliş nedenlerini anlatıyor ve onları Üniversitede açılacak Dünya Fair Play Karikatür Sergisinin açılışına ve panele davet ediyor. Ardından Üniversitenin rektörü ziyaret edilerek üç yöneticiye de birer Fair Play Anı Plaketi takdim ediliyor ve birer Fair Play Madalyası takılıyor. 

 

ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Alanlarında başarılı ve tecrübeli isimlerden oluşan Üniversiteler Fair Play Kervanı, gittiği her üniversitede öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 

Fuayede açılan Dünya Fair Play Karikatür Sergisi’ne ve fuayedeki fair play dökümanlarının sergilendiği, sponsorların stantlarına da büyük ilgi gösteren öğrenciler, panelde de konuşmacıların sözlerini alkışlarla bölüyor. Panel sonunda da konuşmacılarla fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

 

İLK DURAK KASTAMONU

TMOK Fair Play Komisyonu’nun, 2019 yılı ikinci döneminin ilk durağı, Kastamonu. 2 Ekim’de kente gidecek olan heyet, Vali Yaşar KARADENİZ, Belediye Başkanı  Op. Dr Galip VİDİNLİOĞLU ve Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL’ı ziyaret ederek Fair Play anı şilti ve Fair Hizmet Madalyası takdim edecek. 3 Ekim Perşembe günü Dünya Fair Play Karikatür Sergisi ve Fair Play paneli ile son bulacak programda, 2019 yılında ziyaret edilecek Üniversiteler şöyle:

ALANYA ALAADİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ 

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

UŞAK ÜNİVERSİTESİ                      

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ 

 

 

KOMİSYONDA ÖNEMLİ İSİMLER

Erdoğan Arıpınar Başkanlığındaki Fair Play Komisyonu’nun Kastamonu’da düzenlenecek panelde sunum yapacak konuşmacıların isimleri şöyle: Erdoğan Arıpınar, Teoman Güray, Semra Demirer, Remzi Yılmaz, Tuğçe Beder (Genç Milli Judocu) ve Tuğba Gider.

Komisyonda ayrıca Ahmet Ayık, İsmail Akçay, Hasan Sarıçiçek, Prof. Dr. Bilge Donuk (2. Başkan), Melih Esen Cengiz, Avni Erboy, Dr. Sevim Güllü gibi isimler de bulunuyor. 

 


© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım