XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
21.03.2020

FENERBAHÇE BEKO'DA KORONAVİRÜS ŞOKU

Vesely, Soloukas, Ahmet ve menajer Cenk Renda’nın koronavirüs testi pozitif çıktı

İSTANBUL (TSA)-Coronavirus Fenerbahçe’yi de vurdu. Sarı Lacivertli takımın yapılan Koronavirüs testleri sırasında, 6 oyuncu ve 1 idareci Koronavirüs şüphesi ile hastaneye sevk edildi. Sarı-lacivertli kulüp konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirirken, daha sonra gerek sosyal medya, gerekse spor basını, 3 oyuncu ile bir idari görevlinin peslerini pozitif çıktığı haberi çalkalandı. Haberde Yeniçağ Gazetesi Ankara Temcilcisi ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Orhan Uğuroğlu isimleri açıkladığı ve pesleri pozitif çıkan isimlerin yıldız oyuncular Jan Vesely, Kostas Soloukas ve Ahmet Düvelioğlu olduğu, ile İdari Menajer Cenk Renda’nın ise tedavisine yoğun bakımda devam edildiği belirtildi. 

FENERBAHÇE: ÖRNEKLER SAĞLIK BAKANLIĞINA GÖNDERİLDİ

Bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe kulübü takımın durumu hakkında bir açıklama daha yaptı. Basında yazılan haberlerin bir bakıma yalanlandığı bu açıklama ise şöyle:

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı sporcularımız, teknik kadromuz ve idari çalışanlarımız yapılan rutin tetkiklerde Covid-19 bulgularına rastlanması sebebiyle detaylı değerlendirilmeleri amacıyla hastaneye  sevkleri gerçekleştirilmiştir.
Hastanede COVİD-19 şüphesi ile detaylı olarak değerlendirilen oyuncularımıza gerekli tüm tahlil ve tetkikler yapılmış ve test için alınan numuneleri Sağlık Bakanlığı’nın laboratuvarına gönderilmiştir.
Yapılan tıbbi değerlendirmede, şu an için hiçbir oyuncumuzda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo söz konusu değildir. Bir idari çalışanımız ise hastanede tedbir amaçlı kontrol altında tutulmaktadır.
Takım oyuncularımız evde sosyal izolasyonla yakın takip edilmektedirler.
Sağlık Bakanlığımızdan gelecek test sonuçları sonrasında kamuoyuna yeni bir açıklama yapılacaktır.

Kamuoyunun b
ilgisine sunarız.
Fenerbahçe Spor Kulübü



© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım