XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
05.11.2019

FUTBOLDAN NE İSTİYORUZ


                       Güçlü başkan istiyoruz

Rakip yöneticilerle sürekli söz dalaşında bulunsun. Tribünde kavga çıkarsın. Başarısızlık durumunda teknik direktörün yakasına yapışıp hesap sorsun. Takım yenildi mi, soyunma odasının kapısına tekme vurarak girsin, futbolculara tekme- tokat girişsin, hesap sorsun. Takımı yenilince savcıları göreve çağırsın.

Şefkatli yöneticiler istiyoruz... 

Vergi borçlarımızı silsin. Suç işlediğimizde yasaları uygulamayıp, uyarlasın. Dalaverelerimizi görmezden gelsin. Saldırgan ve şiddet eylemlerimize karışmasın, sırtımızı sıvazlasın.

Adil hakemler istiyoruz...

Kararlarını, bizim takım lehine versin, tercih haklarını bizden yana kullansın. Bizim takıma ofsayt bayrağı kaldırmasın. Bizim oyunculara kart göstermesin. Bizim antrenörü saha dışına göndermesin. Ettiğimiz küfürleri yaptığımız taşkınlıkları rapor etmesin. VAR’a gitmesin.

Başarılı teknik direktör istiyoruz…

Otoriter olsun. Takımı değil, kulübü yönetsin. Ağaçtan yetişir gibi futbolcu yetiştirsin. Futbolcuları fırçalasın, gerekirse tokatlasın. Hakemleri baskı altına alsın. Rakip yedek kulübesine posta koysun.

Başarılı takım istiyoruz... 

Her maçı kazansın. 90 dakika durmadan koşsun. Hiç pas hatası yapmasın. Her maç en az 3 gol atsın hiç gol yemesin. Rakip orta sahayı geçmesin. Rakibi sahadan silsin süpürsün.

Yıldız futbolcu istiyoruz…

Her attığı şut gol olan yıldız futbolcusu olsun.

Her pası isabetli olsun. Top kaptırmasın. Her topta rakibini çalımlasın, rakibini madara etsin… 

Fedakâr futbolcu istiyoruz…

Transfer ücretini, maaşını, emek verip hak ettiği primi almadan ölümüne oynasın. Tekmeye kafa uzatsın. Kemik kıran olsun, rakibi ceza sahasına sokmasın. Rakiple dalaşsın. Hakemlere sürekli itiraz etsin.

            Fedakâr taraftar istiyoruz…

Yağmur-çamur, sıcak-soğuk, kar-kış, gece-gündüz demeden maçlara gelsin… Forma sevgisi bir avuç taraftarı cesur kılsın, on binlerce karşı taraftara meydan okusun…

 Fanatik yazar ve yorumcular istiyoruz…

Hep hakem veya rakipleri suçlayıp, somut konuşmasın; futbolun değil, kulübün haklarını savunsun, bizden biri olsun. 

Sonuç olarak, Türkiye’de futbol; karma karışık bir kafayla futbol oynanıyor, bir şeyleri kanıtlamak için yönetiliyor, yenenin ve yenilenin futbol adına hiçbir şey kazan(a)madığı maçlar izliyoruz. 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım