XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
29.04.2020

FUTBOLUN KORNA SESLERİ

 


Dünyada ve ülkemizde tüm spor organizasyonları korona virüs salgını nedeniyle durdu. En büyük şampiyonalar, hatta olimpiyatlar ertelendi.. Sadece spor değil, sanki hayat durdu.

Ancak son bir haftadır dünyada ve ülkemizde bir bahar havası hakim, ölümler azaldı, salgın sanki kontrol altına alınmış gibi.. 

Dünya ve dolayısıyla Türkiye ne zaman normale döneriz, nasıl döneriz, neler yaparız gibi hayata dair konuları tartışmaya başladı. Adeta tüm dünyaya yeniden cemre düştü..

Spor dallarının arasında özellikle bazı ülkeler için en önemli spor dalı olan futbolda, kulüpler de geri dönüşün hazırlıklarını planlamaya başladı. Yakında Futbol Federasyonu sağlık kurulunun onayıyla liglerin nasıl ve nerede tamamlanacağını açıklayacak. Hatta gazetelerde bir-iki transfer haberi bile yazılmaya başlandı. Yani tüm spor dallarından önce futbol hareketlendi. 

Bizler bu hazırlıkları, bir hayat belirtisi, normal yaşama geri dönüşün sinyalleri diye sevinerek takip ederken, bir de ne görelim.. Tehlikeli viraja girerken selektör yapıp, karşıdan gelen aracı uyarmaya çalışan kamyonun korna sesi gibi bir ses geldi futboldan. Eski MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, verdiği bir röportajda öyle bir laf etti ki, hakikaten futbolun geri döndüğüne hepimizi inandırdı. 

Diyor ki röportajında, “VAR’ın içinde fanatik gruplar var. Teknik çalışanların arasında Fenerbahçe TV çalışanları VAR teknik odasında görev yapıyordu…” 

Yusuf Namoğlu’nun bu sözü niçin söylediği ve neyi kastettiğini tam olarak belli değil ama burada bir anormallik olduğu belli. Çünkü onun sözünü ettiği dönemlerde VAR’daki konuşmaların bazı kulüplere sızdırıldığı konuşulmuş, ancak VAR odası ile hakemler arasındaki diyaloğun Fenerbahçe’ye değil bir başka kulübümüze sızdırıldığı iddia edilmişti. 

Ama burada asıl konu kulübün ismi değil, olayın kendisi. Ülkemizin kritik noktalarında önemli mevkilerde görev yapan insanların, yöneticilik döneminde kendilerinin zafiyet gösterdikleri konuları, görevi bıraktıktan yıllar sonra açıklamak yerine, zamanında müdahale etmeleri, düzeltmeye güçleri yetmiyorsa da ‘Bu koşullar altında bu görevi layıkıyla yerine getirmem” deyip istifa etmeleri gerekir.

Fenerbahçe kulübü, röportajla ilgili bir açıklama yaparak, olayın maksatlı olduğunu dile getirdi. 2,5 sayfalık bu açıklama ile korna sesine gereken yanıtı verdi. 

Kısaca korona virüs etkisini yitirmeye başlayınca, Türk futbolunun korna sesi duyulmaya başlandı. Korona virüsten sonra hayat tam olarak normale döner mi bilmem ama futbolun normale(!) döneceği kesin. 

Korona, korona duy sesimizi… İşte bu futbolun korna sesleri..

 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım