XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
15.10.2020

GÜMÜŞDAĞ; "AVRUPA MAÇLARINA YÜZDE 30 SEYİRCİ ALINABİLİR"


Başakşehir Şampiyonlar Ligi maçında tribünlere seyirci alabilmeleri için TFF’ye başvurdu


İSTANBUL (TSA)- Medipol Başakşehir Kulübü, Şampiyonlar Ligi maçlarında tribünlere seyirci alabilmeleri için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın, Beşiktaş’ta yapılan aylık olağan toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, stada seyirci alınma konusunda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile görüşmelerin sürdüğünü belirti.

Gümüşdağ, " Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir, Avrupa Ligi'nde Sivasspor var. Biliyorsunuz maçlar başlıyor. Dolayısıyla UEFA’nın aldığı seyirci kararı var. TFF sağ olsun burada localarla başlangıç yaptı. Ama bu anlamda sadece localar değil baktığınızda biz önümüzdeki hafta salı günü Leipzig takımıyla oynayacağımız maçta rakip takım yüzde 30 seyirci alabiliyor ama biz rövanşta alamıyoruz. Bir sonraki hafta PSG ile oynuyoruz. Sivas da bu durumda. Dolayısıyla bizler için dezavantaj oluyor.

TARAFTAR GELMEK İSTİYOR

Özellikle bu uluslararası müsabakalara taraftar gelmek istiyor. Bunlar milli maçlar kadar önemli maçlar. Rusya ve Türkiye maçında da seyirci vardı ama maalesef Sırbistan maçında bugün seyirci yok. Biz de TFF’ye bir talep yazısı yolladık ve Nihat Bey’e de ilettik, onlar da değerlendireceğini söyledi. Mecnun Bey de federasyona bir yazı yazdı. Talebimiz şu, özellikle Avrupa ve Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız rakip maçlarda onlar nasıl yüzde 30 seyirci kullanıyorsa biz de kullanmak istiyoruz. En azından bir pilot uygulama olur. Arkasından ligin diğer maçlarında tabii ki mesafelere ve grupları planlayarak yapılabilir ve TFF bunu etap etap tüm lige yayabilir” dedi.

 

 

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım