XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
18.05.2020

HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK

Dünyayı etkisi altına alan Covit - 19 (Korona virüsü); insan sağlığının ne denli önemli olduğu gerçeğini tüm evrende olduğu gibi ülkemizde de “Her Şeyin Başı Sağlıktır” sözünü öne çıkardı. Ülkemizde bu virüs belasından en az hasarla çıkılabilmesi için de uzman hekimlerden oluşan bir bilim kurulu, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturuldu. İnsan sağlığının korunabilmesi için bir dizi tedbir alınması da ön görüldü. Kurul, tedbirlerin önceliğinin de evde kalmak olduğunu kararlaştırdı. Evde kalınan süre içerisinde de fiziksel mesafenin korunması ve izolasyon kurallarına uyulmasının da son derece önemli olduğunu duyurdu.   

Bilim Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda 2 ayı aşkın bir süredir evde kalanların bedensel ve ruhsal rahatsızlıklar yaşamaması içinde evde egzersiz yani spor yapmalarının yararlı olacağı söylendi. Bilim kurulunun evde kalanlar için önerdiği egzersiz yani spor yapın demiş olması bizlere unutulmaya yüz tutmuş olan “Spor Sağlıktır” sözünü tekrar hatırlatmış oldu.

Yeri gelmişken insan sağlığı için hayatlarını riske atarak çalışan bilim kurulu üyeleri ile sağlık çalışanlarının tümüne saygı, minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. Hayatını kaybedenler için de üzgün olduğumu belirtiyor, kederli ailelerine sabır ve baş sağlığı, karantinada bulunan hastalara da şifa bulmalarını diliyorum.   

YAŞASIN VE YAŞATSIN SPOR  

Bilim Kurulunun, sporun önemine vurgu yapmış olması milli, şampiyon ve rekortmen bir atlet ve spor yöneticisi olarak beni ziyadesiyle mutlu kılmıştır. Bu nedenle insanların sporu yaşam biçimi haline getirmesi gerekiyor. Bu sıkıntılı günlerde spor yetişkinleri sağlıklı kalmasını sağlayacağı gibi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da içki, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan koruyarak sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlayacaktır. Bu gerçekler ışığında bizlerde “Yaşasın ve yaşatsın Spor” dememiz doğru olacaktır. 

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Çocuk ve gençlere bayram armağan edilen ülkenin bir bireyi olmaktan dolayı gururlu ve mutluyum. Bu nedenle bizlere bu gurur ve mutluluğu yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile onun silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Atamızın gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı Korona virüs belası nedeniyle fiilen olmasa da gönüllerde büyük bir coşkuyla yurt genelinde kutlanacağına olan inancım da tamdır. Bende Türk Spor Ajansı (TSA) aracılığı ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla


© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım