XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
05.10.2019

Kastamonu’dan Fair Play Kervanı Geçti

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri Fair Play panelini ilgi ile izledi


·    Atatürk’ün Şapka Devrimini hayata geçirdiği Kastamonu, Valisinden Belediye Başkanına, Rektöründen öğrencisine kadar Kervanı bağrına bastı.   

 

2014 yılında Üniversite öğrencilerine Fair Play’i anlatarak, geleceğin antrenör, beden eğitimi öğretmeni ve spor yöneticilerine Fair Play ruhunu aşılamak amacıyla başlatılan TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı, yeni dönemin ilk ziyaretini, Atatürk’ün Şapka Devrimini açıkladığı Kastamonu kentine yaptı. Üniversiteler Fair Play Kervanı heyeti, daha önceki kentlerde olduğu gibi burada da olağanüstü bir ilgi ile karşılandı. 

 

VALİ YAŞAR KARADENİZ KABUL ETTİ

Erdoğan Arıpınar Başkanlığındaki Fair Play Kervanı heyeti, önce Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz tarafından kabul edildi. Vali Karadeniz’e kente geliş nedenini anlatan ve kendisini panele davet eden heyet, Fair Play anı şilti, Fair Play’e hizmet madalyası ve Fair Play rozeti takdim etti. Bu ziyaretin ardından Kastamonu Belediye Başkanlığını ziyaret eden heyet, Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çolak tarafından kabul edildi. Ardından Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret eden heyet, her iki makama da Fair Play anı şilti, Fair Play Hizmet Madalyası ve Fair Play rozeti takdim ederek Fair Play Karikatür Sergisi ve Paneline davet etti.   

  

BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN YOĞUN İLGİ

Kastamonu Üniversitesi BESYO öğrencileri, ertesi gün açılan Fair Play Karikatür Sergisi ve Fair Play Paneline oldukça ilgi gösterdiler. Hacıbekir Şekercisi, Nobel İlaç ve ÜNSPED Gümrük Müşavirliği stantlarını gezen öğrenciler, açılışı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, BESYO Müdürü Bilgehen Baydil, Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve Komisyon üyeleri tarafından açılan Karikatür Sergisini gezdiler. 

 

KONFERANS SALONU DOLDU TAŞTI

 Fair Play Paneli öncesi düzenlenen törende Fair Play’e hizmetleri nedeniyle Doç. Dr. Bilgehan Baydil ile birlikte , İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Öğretim Görevlisi Hüsnü Şinoforoğlu ve Zafer Şahin ile Avrupa Şampiyonu Milli Judocu Tuğçe Beder’e Madalya ve Hizmet Sertifikaları takdim edildi. 

Ardından İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, yaptığı kısa konuşmasında Fair Play Kervanı’nı Kastamonu’da ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirirken spor ve iş yaşamında daima Fair Play’e uygun davranın biri olmaya çalıştığını anlattı. Kervan Sponsorlarının tanıtım videolarının ardından Avrupa Şampiyonu Kastamonulu Judocu Tuğçe Beder kürsüye davet edildi. Salonun alkışlarıyla sık sık konuşmasına ara vermek zorunda kalan genç sporcu, uluslararası bir şampiyonada kendisine yazılan haksız bir puanı hakem heyetini uyararak iptal ettirdiğini anlatınca salondakiler kendisini ayakta alkışladılar. Başkan Erdoğan Arıpınar’ın açılış konuşmasının ardından konuşmacılar sırasıyla kürsüye gelerek sunumlarını yaptılar. Her panelde olduğu gibi Semra Demirer’in motivasyon içerikli konuşması, izleyicilerin alkışlarıyla sık sık kesilerek dinlendi. Remzi Yılmaz’ın sunduğu “Atatürk ve Fair Play” ile “Gülümsemek de Fair Play’dir” sunumları öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi. Ekonomist Tuğba Gider Finansal Fair Play konulu konuşmasıyla ilgi çekti. Panel Fair Play Kervanı Planlama Koordinatörü Teoman Güray’ın izleyicilere Fair Play andını okutmasıyla sona erdi.  

TMOK Fair Play Kervanı yoluna Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ziyaretleriyle devam edecek.  


FOTOĞRAFLAR:

1-Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’e şilt takdimi

 2-Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çolak’a anı şilti takdim edilirken

 3-kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ahmet Hamdi Topal’a anı şilti takdimi

 4-Dünya Fair Play Karikatür Yarışması Sergisi’nin açılışı 

 5-Arıpınar sergi hakkında bilgi verirken

 6-Hacıbekir Şekercisinin Standı

 7-Panel Öncesi Fair Play’e hizmet madalyası takdim töreni

 8-Panelden bir görünüş. Semra Demirer konuşmasını yaparken

 9-İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı Panelinde konuşmasını yaparken

10-Panel, Kastamonu Üniversitesi Öğrencileri ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım