XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
05.11.2019

Mehmet Serpil Kulüpler Birliği Başkanı

Göztepe’nin Başkanı Telekonferans sistemiyle koltuğa oturdu

 

İSTANBUL (TSA)-Başkan Fikret Orman’ın Beşiktaş Kulübü’nde başkanlıktan ayrılmasının ardından vakıftaki başkanlık görevi de sona ermişti.  Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’taki merkezinde yapılan genel kurulda, Vakfın yeni başkanı seçildi. Olağanüstü genel kurulda yeni başkan Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil oldu.

2000’de kurulan Kulüpler Birliği Vakfı’nda bugüne kadar İlhan Cavcav (3 dönem), Cemal Aydın, Özhan Canaydın, Aziz Yıldırım, Yıldırım Demirören, Halil Ünal, Göksel Gümüşdağ, Dursun Özbek ve Fikret Orman başkanlık yaptı.

TELEKONFERANS İLE SEÇİLDİ

Kulüpler Birliği Divan Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni başkanının Mehmet Sepil olduğunu ve kendisinin Amerika’da bulunması nedeniyle seçimin telekonferans şeklinde yapıldığını açıkladı.

UEFA’YA ORTAK DEKLARASYON

Gümüşdağ ayrıca Kulüpler Birliği olarak ortak bir deklarasyon hazırladıklarını ve 18 kulübün imzasıyla UEFA’ya göndereceklerini duyurdu. UEFA’nın ‘Asker Selamı’ nedeniyle Milli Takım ve kulüplerimize karşı sergilediği bu tavrın kabul edilemez olduğunu belirtti.

MEHMET SEPİL KİMDİR?

1955 İzmir doğumlu olan ve çocukluğundan beri Göztepe’ye büyük sempati duyduğu bilinen iş adamı Mehmet Sepil, Ankara’da Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Sepil, yine ODTÜ’de Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 30 yıldan fazla inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı. 2011’de İngiliz Vallares PLC ile birleşmesine kadar Irak’ta faaliyet gösteren en büyük petrol şirketi olan Genel Energy şirketinin CEO’luğunu yapan Sepil, 2012 verilerine göre 450 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 79. iş adamı. Sepil’in yönettiği Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahip. Ayrıca Sepil’in, Ege mutfağını dünyaya tanıtma hedefiyle kurduğu bir restoranlar zinciri bulunuyor.

 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım