XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
20.03.2020

SÜPER LİG’E PLAY-OFF FORMÜLÜ

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil sürecin uzaması durumunda B Planını açıkladı
İSTANBUL (TSA)- Koronavirüs Salgınının kontrol altına alınabilmesi için liglerin ertelenmesinin ardından, akıllara ligin akıbetinin ne olacağı sorusu gemeye başladı. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, düşünülen formülleri bir bir sıraladı.Süper Lig’de play-off gibi senaryoların da ihtimal dahilinde olduğunu belirten Serpil, sürecin uzaması durumunda üç farklı senaryonun devreye girebileceğini ifade etti. Sepil ayrıca, salgın nedeniyle şampiyonların hızlı belirlendiği play-off sisteminin devreye sokulabileceğini söyledi. 

İşte Mehmet Sarpil’in Kulüpler Birliği toplantısının ardından yaptığı açıklamalarından satırbaşları: "Şu anda kararı verecek merci, futbol federasyonudur. Bugünkü toplantının birçok amacı vardı, biri tarih konuşmaktı. Tarih vermezseniz, oyuncular ne yapacak, kamuoyu ne yapacak? Finansal olarak bir kriz geleceğini herkes görüyor ama ben sayın başkanın yanına gittiğimde, 18 kulüp başkanının onayıyla gittim. Değişik görüşler olabilir ama 18 kulüp başkanı, şu anda oluşan koşullarda ligleri bekletelim dedik.

PLAY OFF SİSTEMİ KURULABİLİR

Bir senaryo, liglere başlamak uzayabilir, bu durumda ne yapılacak? Play-off gibi şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem kurulabilir. 

Düşme olmasın, diğer kulüpler şey olsun var, Avrupa da aynı şeyleri tartışıyor. 

Üçüncü senaryo ise, bu işlerin gecikmesi durumunda, acaba ligler şu andaki gibi tecil mi edilmeli, bu hiç düşünmek istemediğimiz bir senaryo. Uluslararası gitmek isteyen oyuncularımız, nasıl olacak? 14 gün orada, 14 gün burada karantina. Nasıl olacak? Mümkün değil. Oyuncu ille de gideceğim diyorsa, kulüpler kendi sistemleri içinde tartışacaklar. Nasıl bir anlaşma ile giderler, kendi tasarrufları. 

Her şey normalleşirse de, 17 Nisan’dan itibaren devam edebiliriz.” 


© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım