XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
24.03.2020

TOKYO 2020 OLİMPİYATLARI ERTELENDİ

Spordaki en büyük organizasyon da Koronavirüs’ten etkilendiTOKYO (TSA)-Bir süredir Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği tartışılan Tokyo 2020 Olimpiyatları hakkında karar alındı. Japonya Başbakanı Şinzo Abe, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın Koronavirüs pandemisi sebebiyle bir sonraki yıla ertelendiğini resmen açıkladı.

IOC'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, IOC Başkanı Thomas Bach ile Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin telekonferansla yaptıkları görüşmede, Dünya Sağlık Örgütü'nden alınan bilgiler doğrultusunda 2021 yazını geçmemek üzere olimpiyatların ertelenmesini karalaştırdıkları duyuruldu.

Tokyo'da 25 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan 2020 Paralimpik Oyunları da aynı şekilde ertelendi. Olimpiyat ateşinin organizasyonlar yapılana kadar Japonya'da kalacağı bildirildi.

İSMİ TOKYO 2020 OLARAK KALACAK

Ayrıca, olimpiyatların isimlerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olarak kalacağı kaydedildi.

Olimpiyat Oyunları tarihinde ilk kez bir Olimpiyat ertelenmiş oldu. Daha önce sadece Dünya Savaşı sırasında olimpiyatlar  düzenlenememişti.

İNSAN HAYATI HER ŞEYİN ÖNÜNDEDİR

IOC Başkanı Thomas Bach, geçtiğimiz günlerde oyunlara katılacak sporcular için bir mektup kaleme almış ve şu sözleri kullanmıştı;

"İnsan hayatı, olimpiyatlar da dahil her şeyin önündedir. IOC, çözümün parçası olmak istiyor. Bu nedenle izleyeceğimiz en önemli prensip, virüs salgınına karşı herkesin sağlığını ön planda tutan önlemler olacak. En büyük umudum, ulusal ve uluslararası federasyonlar ve sporcularımızın da yardımıyla doğru çözümü bulmak olacak. Karanlık bir tünelin içinde hep birlikte ilerliyoruz ve daha ne kadar yürüyeceğimizi bilmiyoruz. Ama şunu biliyorum ki, tünelin ucunda bizi olimpiyat meşalesi karşılayacak."


© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım