XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
04.11.2019

TSA BÜLTEN (04-09-Kasım-2019)

* Gençlik ve Spor Bakanlığı YÖK ile protokol imzaladı, *Slovenya Portoroz’da, Polonya Varşova’da 2 Muhteşem Kutlama töreni, * 15 Yaşındaki İtalyan Yelkenci 3’ncü defa Optimist Dünya Şampiyonu, * IFBB, Vücut, Halter, Bilek Güreşi, Halat Çekme sporları tek çatı altında toplandı, * Rusya’nın Tokyo 2020’ye katılması WADA'nın Uyum İnceleme Komisyonu’na bağlıTSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı YÖK ile protokol imzaladı

Üniversitelerde

Genç Ofisler açılacak


ANKARA (TSA)- Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında üniversite öğrencilerinin eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muarrem Kasapoğlu, YÖK ile imzaladıkları iş birliği protokolü ile Gençlik Merkezleri’nin sayı ve kapasitelerinin artırılmasına yönelik önemli bir adım atmış olduklarını belirtti. 

Türkiye genelinde 300’ü aşkın Gençlik Merkezi olduğunu ifade eden Kasapoğlu, "Bu protokolle gençlerimiz gönüllülük faaliyetlerine daha çok katılabilecek ve destekleyebilecekler" diye konuştu.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ise törende yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Merkezleri ve Genç Ofisler kurulduğunu hatırlatarak, "Bu ofislerde yürütülen ve yürütülecek çalışmaların ülkemizde gönüllülük faaliyetlerinin yaygınlaşmasına ve toplumsallaşmasına katkı sunması bakımından çok önemli. Üniversitelerin talepleri alınarak Bakanlığın uygun bulduğu kampüslerde, Bakanlık tarafından Genç Ofisler kurulacak. Pilot uygulamaları başlayan bu ofisler, Bakanlığın faaliyetleri için irtibat noktaları olacak" dedi.

 

Söz konusu ofislerde gençler, faaliyet ve projeler yürüterek hem gönüllülüğü öğrenecek, hem de iş hayatına hazırlanacak. Protokolle birlikte Türkiye genelinde bulunan Gençlik Merkezi sayısının 310’dan, 600’e çıkması hedefleniyor.

 

Bakan Kasapoğlu ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç törende


Olimpiyatta boks hakemleri artık hata yapamayacaklar

IOC’nin yeni projesi

İle maçları 4 kamera

İzleyecek

TOKYO  (TSA) – IOC kısa adıyla anılan Uluslar arası Olimpiyat Komitesi’nin AİBA Dünya Boks Federasyonunun hatalarını düzeltmek için kurduğu ve başına Dünya Cimnastik Federasyonu Başkanı Japon Marinari Watanabe’yi tayin ettiği komisyon, sorunlara sebep olan bokstaki hakem kararlarını düzeltmek için yeni bir yol denedi. Tokyo’da basına sunulan bu sistem ile boks maçları 4 yönden 4 kamera ile izlenecek, puanlar kaydedilecek ve hakemler ona göre karar verecekler.

 

Tokyo’da 4 kamera sisteminin basın açıklaması