Türk Spor Ajansı

Tokyo 2020’ye 100 gün kaldı

Tokyo 2020’ye 100 gün kaldı
A+
A-
14.04.2021
435
ABONE OL

TOKYO (TSA)-Tokyo 2020 ve Tokyo Büyükşehir Yönetimi, 2021 Olimpiyat Oyunlarının açılışına 100 gün kalmasını kutladı. Tokyo’nun en güzel manzarasına sahip noktalarından biri olan Takao Dağı’ndaki Olimpik Halkalar’ın açılışı, düzenlenen etkileyici bir törenle yapılırken, Tokyo şehir merkezinde ise Olimpik ve Paralimpik maskotların sergilendiği bir platform açıldı. 

TOKYO 2020 UMUT IŞIĞI OLACAK

Tokyo 2020 Başkanı Seiko Hashimoto, Tokyo’nun açılışı için 100 günlük geri sayımı için düzenlenen törende, dünyanın benzeri görülmemiş bir krizle karşı karşıya kaldığını ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının, bu yaz bir umut ışığı ve teselli sunacağını söyledi. 

Başkan Hashimoto, “Önümüzdeki 100 gün boyunca, Tokyo 2020 planları için kontrollerin yapılmaya devem edeceğini söyledi. Hoşhimoto, “Başucu Kitapları daha da fazla ayrıntı içerecek ve en son uzman tavsiyelerini yansıtacak şekilde güncellenecek. Tokyo 2020, seyirci kapasitesi gibi konuları netleştirecek. Tüm kararlar, sporcuların ellerinden gelenin en iyisini yapabilecekleri güvenli bir ortam sağlama nihai hedefi ile alınacaktır” dedi. 

Takao Dağı’ndaki Olimpiyat halkalarının açılışında, Tokyo 2020 Olimpiyat maskotu Miraitowa, bu noktaya yakın apınağın rahipleri renkli görüntüler oluşturdu. 2008 Pekin’de Japonya’nın bronz madalya kazanan yüzücüsü Junichi Miyasita da açılışta yer aldı. 

Tokyo’nun merkezindeki hükümet binası önüne bir platform üzerine konulan, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik maskotları olan Miraitowa ve Someity’nin renkli heykelleri, Tokyo Valisi Yuriko Koike ve Tokyo 2020 Başkan Yardımcısı Toshiaki Endo ile Japon Olimpiyat Komitesi Başkanı Yasuhiro Yamashita tarafından alkışlarla açıldı. Tokyo Büyükşehir Meclis Başkanı ve Kunihiko Royichi Koyama da, açılışta ipin çekilmesine yardımcı oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.