Türk Spor Ajansı

YENİLENDİK…

A+
A-
18.04.2021
198
ABONE OL

40 yıla yakın bir süredir, günün koşullarına uygun olarak spor basınına haber servisi yapan Türk Spor Ajansı, yaklaşık 15 yıldır, web sayfası üzerinden hizmet veriyor.
Daha önceleri Gestetner marka teksir makinasıyla bültenleri 3. hamur kağıda basarak, kendi karanlık odasında bastığı siyah-beyaz fotoğrafları ekleyerek, gazetelerin merkezlerine veya danışma bürolarına elden dağıtım yapan Türk Spor Ajansı, ülkemizde bilgisayar ve e-posta sisteminin yaygınlaşmasıyla, bültenleri e-mail üzerinden yayınlamaya başladı.
Daha sonra çağın gereğine uygun olarak web sayfası açan ajans, haberleri buradan yayınlamaya geçti ve böylece basın-yayın organlarıyla sınırlı kalmayıp, halkın direkt haberlere erişebileceği bir konuma geldi. Günden güne takipçi sayısı artan ve izlenir bir spor haber portalı haline gelen Türk Spor Ajansı, sayfalarını, spor dünyasının önemli isimlerine açarak, gündemin otoritelerce değerlendirildiği iddialı bir spor portalı oldu.
Türk Spor Ajansı’nın yazarları, Türk sporuna yönetici, akademisyen, sporcu, gazeteci olarak hizmet vermiş ve halen vermekte olan isimlerden, dolayısıyla köşe yazıları da ya araştırma sonuçlarına dayanan bilimsel makaleler, ya da spordaki eksikliklere dikkat çeken, ülke sporuna yararlı gelişmelerin alkışlandığı eleştirilerden oluşuyor.
Popülizm uğruna verilen agresif demeçlere ve rakibe sataşmalara yer vermekten kaçınan ajans, sadece futbolla sınırlı kalmayıp, tüm olimpik branşlara, sayfalarında yer vermeye çalışıyor.
Ayrıca tıklama almak uğruna merak uyandırıp, tıklayanları hayal kırıklığına uğratacak sonuçları olan haberlerden de kaçınan ajans, bu özelliğiyle de sporseverler tarafından takdir ediliyor.
Ajansın yeni yüzünün grafik alt yapısını, Nirvana Grafik hizmetleri hazırlarken, uygulamayı ise ekibin genç ama tecrübeli ismi Osman Moğul yaptı.
Hazır grafik demişken, geçiş dönemindeki 15 günlük süreçte, gece, gündüz, sabah akşam demeden telefonlarıma sabırla yanıt veren ve isteklerimi uygulamaya çalışan Nirvana Tanıtım’ın sahibi Sayın Mustafa Üçbaş’a ve genç tasarımcı Osman Moğul’a teşekkür ederim.
Bu arada son iki yıldır web sayfamızın tasarım ve hosting hizmetlerini sağlayan Efasis Yazılım Ticaret LTD. yetkilisi Sayın Erdem Gül ve ekibine teşekkür ederim.
Bir teşekkür de Türk Spor Ajansı’nın 3 ay önce yayına başlayan YouTube kanalının teknik altyapısını oluşturan Elektrik Elektronik Mühendisi A. Berkay Yılmaz’a..
Türk Spor Ajansı, Genel Yayın Yönetmeni, duayenimiz, hocamız, Gazeteci Erdoğan Arıpınar’dan yıllardır öğrendiğimiz gibi, Fair Play çizgisinden şaşmadan, okuyucunun ilgisi çekmek için pireyi deve yapmadan, günün koşullarına uygun teknolojik gelişmelere ayak uydurarak, yayın hayatına devam edecek.
Ajans, Pandemi döneminin ardından geçmiş yıllarda yaptığı spor organizasyonlarını, günün koşullarına uygun olarak güncelleyip, yeniden canlandırmaya devam edecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.