Türk Spor Ajansı

Servet Yardımcı UEFA Yönetimine yeniden seçildi

Servet Yardımcı UEFA Yönetimine yeniden seçildi
A+
A-
20.04.2021
270
ABONE OL

MONTRÖ (TSA)-UEFA’ya üye tüm federasyonların başkan ve yöneticilerin katıldığı UEFA’nın 45. Olağan Kongresi, bugün İsviçre’nin Montrö kentinde yapıldı.

UEFA Kongresi’nde Türkiye Futbol Federasyonu’nu Başkan Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.

TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 16 sandalyeli UEFA Yönetim Kurulu’nun sekiz üyesinin belirlenmesi için yapılan oylamada 55 oyun 47’sini alarak tekrar yönetim kuruluna seçildi.

Yardımcı, 5 Nisan 2017 tarihinde yapılan 41. Olağan UEFA Kongresi’ndeki seçimi kazanarak UEFA Yönetim Kurulu’na girmiş ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik’ten sonra bu başarıya ulaşan ilk Türk olmuştu. Yardımcı’nın da aralarında olduğu sekiz yönetim kurulu üyesinin görev süresi 4 yıl olacak. 
İŞTE UEFA YÖNETİM KURULU 
UEFA Yönetim Kurulu’na seçilen 8 kişi ve ülkeleri şöyle: Servet Yardımcı* (Türkiye), Gabriele Gravina (İtalya), Karl-Erik Nilsson* (İsveç), Alexander Dyukov (Rusya), David Gill* (İngiltere), Zbigniew Boniek* (Polonya), Rainer Koch* (Almanya), Just Spee (Hollanda) * (Tekrar seçildi)

Kongrede ayrıca Avrupa’yı temsil etmek üzere David Martin (İrlanda), Michael Mulraney (İskoçya), Kieran O’Connor (Galler) ve kadın üye Evelina Christillin, FIFA Konseyi üyeliğine seçildi. UEFA Yönetim Kurulu’nda yer alacak Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) iki temsilcisi olarak Nasser Al-Khelaifi ve Karl-Heinz Rummenigge belirlendi. 

2019/20 sezonu finansal raporu ve 2021/22 sezonu bütçesinin onaylandığı etkinlikte UEFA Statüsü’nde yapılması düşünülen değişiklikler görüşüldü ve UEFA Yargı Yönetim Organları’nın yeni üyeleri tespit edildi.

Bir sonraki UEFA Kongresi, 11 Mayıs 2022’de Avusturya’nın Viyana kentinde yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.