Türk Spor Ajansı

Varşova’da 2 Madalya birden

Varşova’da 2 Madalya birden
A+
A-
21.04.2021
436
ABONE OL

VARŞOVA (TSA)-Polonya başkenti Varşova’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında Serbest Stilde Süleyman Atlı Altın Süleyman Karadeniz ise Gümüş Madalya kazandı.
Emrah ORMANOĞLU’da Bronz Madalya için repesajda güreşecek.
Ülkemizi 57 kg’da temsil eden Süleyman Atlı Ukraynalı Kamil Kerymov’u (11-0) Bulgar Naim Salim Mikyay’ı (3-1 yenerek çıktığı finalde Gençler Avrupa Şampiyonu Rus rakibi Nachyn Mongush’u (6-5) yenerek 2.kez Avrupa Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı.
97 kg’da Süleyman Karadeniz ise Moldovalı Radu Lefter’i (10-0) sayı tuşuyla Azerbaycanlı Shamil Zubariov’u (6-4) yarıfinalde Gürcü Elizbar Odikadze’yi (7-5) yenerek çıktığı finalde Dünya Kupası Şampiyonu Rus Alikhan Zhabrailov ile karşılaştı. Son dakikada (2-2) ile avantajlı olan güreşçimiz son anda verdiği puanlarla (6-4) yenilince Avrupa 2.si olarak Gümüş Madalya kazandı.
TAHA AKGÜL ALTIN MADALYA İÇİN GÜREŞECEK

Avrupa dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Taha AKGÜL ilk turda ezeli rakibi 3 kez Dünya Şampiyonu Gürcü Geno Petriashvili’yi (6-1), çeyrek finalde Polonyalı Kamil Tomasz Kosciolek’i (6-1), yarı finalde de Dünya Kupası 3.sü Belarus Dzianis Khramiankou’yu (4-0) yenerek finale yükseldi.
Güreşçimiz finalde Gençlik Olimpiyatları Şampiyonu Rus Sergei Kozyrev ile karşılaşacak.
Ülkemizi 61 kg’da temsil eden Emrah Ormanoğlu ilk turda İtalyan Simone Vincenzo Pıroddu’yu (11-1) sayı tuşuyla yendi. Çeyrek Finalde Rus rakibi Magomed Abasgadzhi’ye yenildi. Repesajda Bulgar rakibi Georgi Vangelov ile karşılaşacak.

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZ MİNDERE ÇIKIYOR

Avrupa Güreş Şampiyonasında Kadın güreşçilerimiz yarından itibaren mindere çıkmaya başlayacak. Çekilen kura sonrasında rakiplerimiz de belli oldu. İşte ülkemizi temsil edecek olan güreşçilerimiz ve rakipleri:

50 Kg Evin DEMİRHAN Ukrayna’danOksana Livach

53 kg Zeynep YETGİL Ukrayna’dan Maria Vynnyk

55 kg Eda Tekin Moldova’dan Dragutan

57 kg Mehlika ÖZTÜRK Ukrayna’dan Akobia

59 kg Elif YANIK Rusya’dsn Veronika Chumikova

62 kg Cansu AKSOY
Polonya’dan Madrowska

65 kg Aslı TUĞCU Rusya’dan Lyubov Ovcharova ile

68 kg Nesrin BAŞ Polonya’dan Viktorya Colojia

72 kg Merve PUL Ukrayna’dan Alla Belinska

76 kg Ayşegül ÖZBEGE Polonya’dan Patricia Siperka ile ilk turda karşı karşıya gelecekler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.