Türk Spor Ajansı

‘TOKYO’DA MİLLİ MARŞIMIZI OKUTMAK İSTİYORUM’

‘TOKYO’DA MİLLİ MARŞIMIZI OKUTMAK İSTİYORUM’
A+
A-
27.04.2021
275
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Sporu, öğrenciler için akademik başarıyla harmanlayarak bir yaşam biçimi haline getiren Bilfen Liseleri, öğrencilerini Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi Paralimpik Yüzücü Sümeyye BOYACI ile online ortamda bir araya getirdi.  Bilfen Liseleri Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Ayşegül Alpay moderatörlüğünde gerçekleşen online söyleşide deneyimli yüzücü; spora nasıl başladığını, okul ile sporun bir arada yürümesi için neler yaptığını, başarılarını ve hedeflerini öğrencilerle paylaştı. Instagram canlı yayınında BOYACI ayrıca 4 ay sonra yapılacak Tokyo Olimpiyatları hedefini ve bu hedefe ulaşmak için nasıl çalıştığını da anlattı.

Yayında hayat hikayesini ve yüzme branşında nasıl başarılı olduğunu öğrencilerle anlatan Boyacı hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “Sporcu kimliğimin, yoğun ve disiplinli çalışma planımın her zaman ön planda olmasını tercih ederim; çünkü ben her gün 8 saat antrenman yapan, çok yoğun çalışan ve olimpiyatlara hazırlanan bir sporcuyum. Tokyo’da altın madalya almak ve İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.
BENİ GELİŞTİREN ZAFERLER DEĞİL, YENİLGİLER OLDU.
Bilfen Okulları öğrencilerine kaybettiği yarışların kendisini daha çok başarıya götürdüğünü söyleyen Boyacı, “Başarılı olduğumda kendimi zafer sarhoşluğuna kaptırmam. Olamadığım zaman da umutsuzluğa kapılmamam gerek. Henüz 16 yaşındayken, 45 yaşında, yılların olimpiyat şampiyonu bir rakibe sahip olduğum için çok şanslıyım aslında. Çünkü rakiplerin ne kadar zorlu ve kaliteliyse, başarı da o kadar kıymetli olur. Evet, altın madalyayı çok seviyorum ama beni geliştiren zaferler değil, yenilgiler oldu. Kazanmak Tanrı’nın ödülüyse, kaybetmek de öğretme biçimi” dedi.
Önümüzdeki 10 yıllık planın da yurtdışında psikoloji eğitimi almak istediğini söyleyen Boyacı, daha sonrasında sporcu kimliğinin yanı sıra International Paralympic Committee’de psikolog olarak çalışmak istediğini dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.