Türk Spor Ajansı

TMOK Başkan Vekili Av. Türker Arslan vefat etti

TMOK Başkan Vekili Av. Türker Arslan vefat etti
A+
A-
04.05.2021
350
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Vekili Av. Türker Arslan, bu sabah hayatını kaybetti. Nisan ayının başından beri korona tedavisi gören spor adamının geçen hafta yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığı ancak akciğerlerindeki problemin giderilemediği için hayatını kaybettiği öğrenildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından yayınlanan taziye mesajında, “Türk sporuna sporcu, hakem ve yönetici olarak ömrünü adayan Merhumu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

*Türk Spor Ajansı olarak, çok değerli spor adamının vefatından dolayı üzüntümüzü belirtir, sevenlerine ve Türk Sporuna başsağlığı dileriz.

Türker Arslan kimdir?

1998 yılından beri TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yaptı. Ayrıca, TMOK Spor Hukuku Komisyonu ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türk Spor Vakfı’nda Üye olarak yer aldı.
Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak uzun yıllar avukatlık yaptı, özel sektörde hukuk müşaviri ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. Uzun yıllar, çeşitli basın organlarında yazı işleri müdürlüğü ve spor yazarlığı görevlerini sürdürdü.
1959-1964 yılları arasında, Galatasaray Spor Kulübü’nde atletizm ve futbol dallarında lisanslı sporculuk yaptı. Bu kulüpte, Yönetim Kurulu Üyeliğine en genç yaşta seçilen kişi oldu ve Sicil Kurulu ile Divan Kurulu Üyeliklerini de üstlendi.
Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Eğitim Vakfı, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı, Galatasaraylı Sporcular Derneği, GS Topluluğu İş Birliği Kurulu gibi çeşitli kuruluşlarda görev aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nda (TAF) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

TFF Tahkim Kurulu’nda 1992-1997 döneminde 2. Başkan, Haziran 1997’den Haziran 2008’e dek Başkan olarak görev yaptı.
2007-2019 yılları arasında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS-TAS) Üyesiydi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.