Türk Spor Ajansı

“SIRA YÜRÜYÜŞÇÜLERİMİZDE”

“SIRA YÜRÜYÜŞÇÜLERİMİZDE”
A+
A-
11.05.2021
285
ABONE OL

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Avrupa Atmalar Kupası’ndaki tarihi başarıyı değerlendirirken, bu başarının devamının hafta sonunda Yürüyüş Avrupa Kupası’nda geleceğini söyledi. 

ANKARA (TSA)-Split’teki Avrupa Atmalar Kupası’nda Türkiye’nin üçü altın beş madalya kazanmasının yankıları sürüyor. TAF Başkanı Fatih Çintimar, Split’teki sonuçları beklediklerini, Olimpiyat’a iki ay kala gelen bu sonuçların hazırlıklarına dair iyi bir fikir verdiğini söyledi. Kupada kazanılan üç altının yanı sıra yaş ortalaması 19 olan bir takımla ilk kez U23 takım şampiyonluğu kazanmanın da önemine vurgu yapan TAF Başkanı, “Altyapımızın ne kadar sağlam olduğu bir kez daha ortaya çıktı” diye konuştu.

TAF Başkanı Çintimar, “Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüz’ün Olimpiyat yolunda bize verdiği büyük destekle ilerliyoruz. Atmalar Kupası’nda tarih yazdık, şimdi hafta sonundaki yürüyüşe odaklandık. Bilindiği üzere bu branşta Avrupa’nın en iyilerinden biriyiz. Yürüyüşçülerimizin üç direkt Olimpiyat kotası var, hafta sonunda bu kotayı kamptan dönen sporcularımızla altı kontenjana tamamlayarak tam kadro Tokyo’ya gideceğiz. Bizi izlemeye devam edin” diye konuştu.

Önceki hafta Dünya Bayrak Yarışları Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı ekiplerin kota alamamasına da değinen Başkan Çintimar, “Polonya’da istediğimiz gibi yarışamadık, ama henüz her şey bitmedi. Ortada bir bilgi kirliliği olduğunu görüyoruz. Hatırlatmak isterim ki, 29 Haziran’a kadar süreç devam ediyor. Özellikle 4×100 takımımızın şansı hala yüksek. Kalan dört kotadan birini biz alacağız. Gelecek ay Erzurum’da yapacağımız Uluslararası Sprint Bayrak Kupası’nda bu işe son noktayı koyacak ve Allah’ın izniyle Olimpiyat’a gideceğiz. Bu takım bizlere çok büyük sevinçler yaşattı, bir kez daha bu sevinci yaşatacak. Sadece çocuklara güvenelim ve onları destekleyelim” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.