Türk Spor Ajansı

Gurbetçi Engin kardeşimizin Türkiye Futbol Federasyonu’na mesajı var!

A+
A-
24.05.2021
431
ABONE OL

Türkiye’de yabancı futbolcu konusu ucu tartışmalara açık bir sorun olarak devam edeceğe benziyor. Yıllarını bu konuya vermiş birisi olarak görüşümü tekrar yazmamda yarar var. Yabancı futbolcu sayısı ilk defa kalite, sonra adet olarak önemlidir. Bizim genç-yıldız çocuklarımız yedek kulübelerinde eriyip giderken, ölçüp biçmeden alınan ve bu ülkenin milyonlarına mal olan yabancı oyuncu sayısı en fazla 3 olmalıdır. Süper Lig’de şampiyonun ilan edildiği son hafta maçlarına bakın: 3 takım içinde ilk 11’de kaç Türk oyuncu var? Şampiyon olan Beşiktaş’ta 2, Galatasaray’da 3, üçüncü olan Fenerbahçe’de 7 Türk oyuncu var (O da bu maçta). Böyle bir ligden nasıl milli takım çıkaracak, nasıl Avrupa ve Dünya Kupalarında iddialı olacağız? Hamdolsun vatanını seven gurbetçi veya gurbette ekmek parası için oynayan bizim çocuklarımıza.

Türk basınına 19 hafta önce haftalık bir gazete katıldı. OKSİJEN. İlk izlenim iyi, okunacak yazı ve araştırmaları olan kaliteli bir haftalık gazete. Geçen hafta o gazetede Fransa’da bizim çocuklarımızın yıldız olduğu Lille takımı ile ilgili bir yazı yayınlandı. Lille o günlerde Fransa’da lig lideri idi. Dün gece son karşılaşmada rakibini 2-1 yenerek şampiyon oldu. Röportajda Fransa’da, Lille’deki bir gurbetçi kardeşimize de yer verilmişti. 50 yaşında bir işçi olan Engin Sert Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüp yöneticilerine mesaj olacak bir görüş bildirmişti. Engin Sert şöyle diyordu:

“Bu kadar Türk 3 büyükte yok!…

Futbol sayesinde Türklere bakışın değiştiğini görüyorum. Birçok taraftar Türk Futbolcuların isimlerini sokaklara vermek istiyor. Lille bizim için milli takım oldu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ilk 11’inde bu kadar yerli futbolcu yok! Maçı kazandıysak iş arkadaşlarım beni bir başka karşılıyor.’’

Bundan iyi mesaj olur mu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.