Türk Spor Ajansı

Türkiye Dünya Fair Play Günü’ne Hazırlanıyor

Türkiye Dünya Fair Play Günü’ne Hazırlanıyor
A+
A-
27.05.2021
823
ABONE OL

7 Eylül’de Budapeşte’de kutlanacak Dünya Fair Play günü FAİR PLAY İÇİN 100 GÜN Yarışmasına Türkiye de katılıyor

İSTANBUL(TSA)- Dünya Fair Play günü ilk olarak 2020’de Brüksel’de 7 Eylül’de törenle kutlanmıştı. 2021’de Dünya Fair Play Günü kutlaması Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de yapılacak. Bu yıla bir renk katmak için EFPM kısa adıyla bilinen Avrupa Fair Play Birliği bir kutlama projesi hazırladı. Avusturya Gençlik Teşkilatı ASKÖ ve Slovak Olimpiyat  Komitesi ve Fair Play Kulübü’nün katkısı ile düzenlenen yarışmada, her ülkeden isteyen amatör yarışma grupları (Koşma, Yürüme, Bisiklet, Tekerlekli Sandalye) sembolik bir mesafe olan 1.275 kilometre yol yapacak (Brüksel’den-Budapeşete’ye olan mesafe) 31 Mayıs’tan 7 Eylül saat 10.00’a  kadar sürecek bu yarışmada, hedefe en erken ulaşmayı başarıya ekipler ödüllendirilecek. Ölçme elektronik olarak  cep telefonlarından, Slovakya’daki merkezden takip edilecek.

TÜRKİYE DE YER ALIYOR

EFPM’nin teklifi üzerine TMOK Fair Play Komisyonu İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri fakültesi ile işbirliği yaptı. Organizasyonun başına Fair Play Komisyonu Üyesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Güllü tayin edildi.

Doç. Dr. Sevim Güllü’nün konuyla ilgili yazısı için tıklayınız. https://turksporajansi.com/2021/05/27/dunya-fair-play-gunu-kutlamalarina-turkiye-de-katiliyor/

Doç. Dr. Sevim Güllü
Brüksel’deki Dünya Fair Play Günü kutlaması

Ayrıntılı Bilgi için: sevim.gullu@istanbul.edu.tr

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.