Türk Spor Ajansı

Rüzgar Sörfü Slalom Milli Takımı belli oldu

Rüzgar Sörfü Slalom Milli Takımı belli oldu
A+
A-
31.05.2021
252
ABONE OL

İZMİR (TSA)-Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen TYF 2021 Rüzgar Sörfü Slalom Milli Takım Seçme Yarışları Torasan-Urla’da gerçekleştirildi. 8 Kulüpten 65 sporcunun mücadele ettiği yarışlar sonunda dereceye girenlere kupaları takdim edildi.

HAYALLERE BİRLİKTE TUTUNALIM

Törende konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “Slalom sınıfının sadece yaz hobisi olmadığını, 12 ay boyunca bir disiplinli bir yelken dalı olmasına emeği geçen başta Çağla Kubat olmak üzere aramızda olmayan Talat’ı anmak istedim. Onun tutunmaya çalıştığı hayallere hep birlikte tutunalım. Öyle mutlu olacağına inanıyorum” dedi.
Başkan Akdurak “Spora alıştıran, spor disiplinine yönelten başta sporcu velilerini, kulüplerini, antrenörlerini hepsini tebrik ediyorum. Bundan sonra sadece gençlik sınıflarında değil, Olimpiyata kadar gidecek bu yolda bunların ilk adım olmasını diliyor ve hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

U15 Junior Erkek kategorisinde Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Tan Tandoğan birinci, Mert Kaçan ikinci ve Kaan Erdoğan üçüncü oldu. U15 Junior Kız kategorisinde Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Elif Ercan birinci, Çağla Anadolu ikinci sırayı aldı. U17 Junior Erken kategorisinde Ferdi olarak yarışan Ali Günem birinciliği elde ederken Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Emre Gürsoy ikinci ve ferdi olarak yarışan Ege Volkan üçüncü oldu. U17 Junior Kız kategorisinde Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Mimosa Meroni birinciliği elde etti. U21 Genç Erkek kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Emir Gürsoy birinci, Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Berke Özay ikinci ve aynı kulüpten Sarp Önkahraman üçüncü sırayı aldı. U21 Genç Kız kategorisinde Yeni Foça Windsurf Yelken Spor Kulübü’nden İdil Babaoğlu birinci olurken ferdi olarak yarışan Asya Anastasya Varıcıoğlu ikinciliği ve Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Aylin Özay üçüncülüğü elde etti. Erkek kategorisinde ise Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Luis Ferdinand Göktepe birinci, ferdi olarak yarışan Mert Çizmecioğlu ikinci ve Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü’nden Ali Taylan Bilik üçüncü oldu.
Rüzgar Sörfü Slalom Milli Takımı ise şu isimlerden oluştu:
Tan Tandoğan – Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü
Elif Ercan – Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü
Ali Günem – Ferdi
Mimosa Meronia – Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü
Emir Gürsoy – Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi
İdil Babaoğlu – Yeni Foça Windsurf Yelken Spor Kulübü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.