Türk Spor Ajansı

JOSEF DE SOUZA OYUN DÜNYASINDA DA İDDİALI

JOSEF DE SOUZA OYUN DÜNYASINDA DA İDDİALI
A+
A-
01.06.2021
260
ABONE OL

Süper Lig ve Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldız futbolcusu Josef de Souza, Casper Excalibur’un daveti ile YouTube içerik üreticisi Enis Kirazoğlu’nun konuğu oldu.

İSTANBUL (TSA)-Futbolseverlerin yakından takip ettiği ünlü futbolcu Josef de Souza, şampiyonluk sonrası hayatına, yeşil sahadaki mücadelelere ve ilgi gösterdiği video oyunlara dair önemli açıklamalarda bulundu. Excalibur davetlisi olarak YouTube içerik üreticisi Enis Kirazoğlu’nun sorularını yanıtlayan Josef de Souza, bugüne kadar onu en çok zorlayan futbolcunun dünyaca ünlü yıldız Lionel Messi olduğunu da açıkladı. Futbol dünyasındaki rekabeti oyun dünyasında da yaşayan Souza, biraz pratikten sonra en iyi oyuncu olabileceğini de belirtti.

MESSİ İŞİMİ ÇOK ZORLAŞTIRDI 

Casper üretim merkezini Enis Kirazoğlu ile gezen ünlü futbolcu, kendisi için üretilen Excalibur oyun bilgisayarını deneyimlemeden önce gerçekleştirdiği röportajda “Mücadele ederken çok zorlandığın oyuncu var mı?” sorusuna; “Bir Süper Kupa finalinde Barcelona’ya karşı oynadım. Messi’ye karşı oynadım. Yani… Formasını da aldım. Ama bir daha ona karşı oynamak istemiyorum. 2-0 kaybettik ve o, işimi çok zorlaştırdı. Onu televizyondan izlemeyi seviyorum ama ona karşı… Bir daha asla.” cevabını verdi.

NEYMAR, CRİSTİANO GERÇEK AMA  

Video oyunlara ilgisi olduğunu aktaran Josef, üçüncü çocuğundan sonra eskiden merakı olan oyunlara ancak vakit bulabildiğini ve Beşiktaş’ta kamp dönemlerinde oynamaya başladığı FIFA ve Call of Duty oyunlarının bağımlısı olduğunu dile getirdi. FIFA’da favori takımının Bayern Münih olduğunu da belirten Souza oyunla ilgili benzerliklere de atıfta bulunarak; “Neymar, Cristiano, Messi, gerçektekiyle aynı gibi gözüküyorlar ama ben…” diyerek pek de benzemediğine yönelik eğlenceli bir tepki gösterirken “Ama eminim ki birkaç yıl içinde en iyisi ben olacağım. Yine de gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Her yıl oyunu biraz daha geliştiriyorlar. Gelecekte ne olacağını bilmiyorum, çünkü çok daha gerçekçi hale geliyor.” ifadelerinde bulundu. 

UZUN YILLAR TÜRKİYE’DE KALMAYI UMUYORUZ 

Türkiye’yi sevdiğini ve uzun yıllar kalmayı umduğunu da dile getiren Josef de Souza, “Türkiye’yi seviyorum. Geçen yıl hiçbir şey yapamadık, çünkü pandemi vardı. Ev, antrenman ve maç arasında gidip geldim. Ama daha önce buradayken 2-3 gün boş günümüz olduğunda Bodrum’a gittim. Çok kez Antalya’ya gittim. Sonuçta Brezilyalıyız, sahilleri seviyoruz. Kapadokya’ya da gittik, kültürü ve tarihi öğrenmek istiyoruz. Türkiye’yi seviyoruz ve uzun yıllar burada kalmayı umuyoruz.” 

1 HAFTAYA KALMAZ EN İYİ OYUNCU OLURUM 

Hayatta kalmanın ve saklanmanın Warzone oyunlarındaki stratejisi olduğunu aktaran Josef de Souza, FPS türündeki oyunlarda rakip oyuncuların kendisini yenmelerinin sebebini de kendisine özel konfigüre edilen Excalibur E600 ile oyun deneyimine kavuşunca anladı. Güçlü bilgisayara sahip olduğu andan itibaren oyun hızının ve etki alanının daha gerçekçi daha iyi olduğunu fark eden oyunsever Souza, Excalibur ile deneyimleri sonrası “1 haftaya kalmaz en iyi oyuncu olurum. Sadece biraz pratik yapmam lazım. Excalibur gibi bir bilgisiyarda oyun oynamayı çok sevdim. Çünkü hareketler hızlı ve ayrıca çok gerçekçi.” ifadelerinde de bulunarak Excalibur E600’e de hayranlığını dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.