Türk Spor Ajansı

KULÜPLER BİRLİĞİ ŞAŞKIN!

KULÜPLER BİRLİĞİ ŞAŞKIN!
A+
A-
03.06.2021
637
ABONE OL

Kulüpler Birliği Vakfı, TFF’nin yabancı oyuncu sayısı ve küme düşme statüsüyle ilgili aldığı kararlara tepki gösterdi. Açıklamada “Taleplerimizden farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız” denildi.

İSTANBUL (TSA)- TFF’nin yabancı kuralı ve küme düşme statüsüyle ilgili kararlarına, Kulüpler Birliği’nden itiraz geldi. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle alakalı açıklanan kararlar öncesinde; Kulüpler Birliği Vakfının görüşleri yönünde hareket edileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen taleplerimizden tamamen farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Bu olay, Türkiye Futbol Federasyonuna duyduğumuz güven müessesini zedelemiştir. Kulüplerimizin olumsuz yaklaştığı, istişare edilenin tam tersi yönde alınan bu iki karar; kulüplerimiz tarafından kabul edilmemektedir.”

Kulüpler Birliği Yönetim Kurulunun, açıklanan bu kararlar sonrası acilen toplandığı belirtilerek, 8 Haziran Salı günü Süper Lig kulüplerinin tamamının katılacağı bir toplantı organize etmeye karar verildiği kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.