Türk Spor Ajansı

DÜNDAR KEŞAPLI’YA BİR ÖDÜL DAHA

DÜNDAR KEŞAPLI’YA BİR ÖDÜL DAHA
A+
A-
09.06.2021
302
ABONE OL

Keşaplı, önemli isimlerle yaptığı özel haberler sebebiyle, AIPS ve USSI’nin prestijli özel haber ödülüne layık görüldü

ROMA – Uluslararası Spor Basın Derneği (AIPS) ve İtalyan Spor Yazarları Derneği (USSI), yıllardır İtalya’dan Türkiye’ye spor başta olmak üzere gelişmeleri bildiren Türk gazeteci Dündar Keşaplı’ya en çok özel habere imza atan gazetecilere verilen prestjli “özel haber ödülü”ne layık gördü.

11 Haziran’da İtalya ve Türkiye arasında oynanacak Avrupa Şampiyonası açılış maçı öncesinde başkent Roma’da The Building Hotel’de İtalya’nın tek Avrupa Şampiyonluğunu kazanan 1968 kadrosundan isimlerinin katılımıyla “EuroStart” etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte bugüne kadar başarılı spor haberlerine imza atan üç yabancı gazeteciye ödül verildi.

SONUNA KADAR HAK ETMİŞTİR

30 yılı aşkın süredir İtalya’da yaşayan ve bugüne kadar önemli isimlerle yaptığı özel haberler sebebiyle Dündar Keşaplı, AIPS ve USSI’nin prestijli özel haber ödülünü aldı. Etkinlikte bir konuşma yapan USSI Başkanı ve AIPS İtalya Sorumlusu Gianfranco Coppola, “Uzun yıllardır tanıdığım, son derece aktif olan Dündar Keşaplı, televizyon haberciliğinde pek çok özel haber yapmıştı. Dolayısıyla bu ödülü sonuna kadar hak etmiştir” dedi.

BENİ ONURLANDIRDINIZ

Keşaplı da “Bu ödüle layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Beni onurlandırdınız. Her zaman mesleğimi en profesyonel ve en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdim. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Etkinlikte Cezayirli gazeteci Mourad Roughini ve İspanyol gazeteci Ana Quiles de imza attıkları haberler sebebiyle prestij ödülüne layık görüldü.

Öte yandan, etkinliğe; İtalya Ulusal Olimpiyat Komitesi (CONI) Başkanı Giovanni Malago, İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina başta olmak üzere İtalyan spor dünyasının önemli isimleri katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.