Türk Spor Ajansı

Masterler Atletizm Müsabakalarında Kayıt İçin Sporculardan Alınan Ücretler

A+
A-
14.06.2021
443
ABONE OL

Son yıllarda bazı spor organizasyonlarında sporculardan müsabakaya kayıt için para alınıyor. Kayıt için para alınan spor dallarından birisi de Atletizmde Masterler grubu müsabakalarına katılan sporculardan alınıyor. Bu yurt dışında da yapılan başta özel müsabakalar olmak üzere bazı spor dallarında da alınıyor.

26-27 Haziran 2021 Tarihlerinde İzmir’de, İzmir Masterler Atletizm Kulübünün desteğinde Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası yapılacak. Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası müsabaka şartlarını okuduğumuz zaman, bir sporcu Atletizmin en çok dört dalında müsabakaya katılabilecek, kayıt için katılım ücreti 50 TL (Elli TL), bunun dışında yarışacağı her dalda 20 TL (Yirmi TL) para ödeyecek. Bayrak yarışına katılacak sporcular da toplam ayrıca 60 TL (Altmış TL) ödeyecek.

Atletizm sporun temelini oluşturur. Bu spor dalıyla uğraşan sporcuların bazıları müsabakalara zor şartlarda geldiklerini hepimiz biliyoruz. Masterler müsabakalarının çoğu zaman Master Atletizm Kulüpleri tarafından organize edildiğini de biliyoruz. Kayıt ücretlerinin bundan sonra biraz daha gözden geçirilmesi sporcular açısından da söylenmektedir. Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesinde bulunan Masterler Atletizm Komitesinin bu konuyu dikkate almasını bekliyoruz.

Bu paralar müsabakalara katılan sporcular tarafından ödeniyor. Ama Atletizmde  müsabakalara katılan sporcuların bir çoğu zor şartlar altında müsabakalara gelip gidiyorlar.

Bundan bir ay kadar önce, Türkiye’de Atletizm’e yıllarını vermiş eski atlet ve Atletizmde yöneticilik ve antrenörlük yapmış İzmirli Nursel Gülay hocamızın dediği gibi üç Master Atletizm Kulübünün yönetimlerinden karar çıkartılarak  Türkiye Masterler Atletizm Federasyonu kuruluyor. Eğer Türkiye Masterler Atletizm Federasyonu kurulursa bu konu resmi olarak yönetmenliklere de bağlanır, Federasyonun da ayrı bir bütçesi olur.

Umarım yöneticilerimiz bunu dikkate alırlar.

 e-mail: eroldolu1919@hotmail.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.