Türk Spor Ajansı

SORUMLULUĞU ALMAK

A+
A-
20.06.2021
278
ABONE OL

Matematiğin izin verdiği işlerden umut kesmemek lazım. Ama yazdım, “güvenmiyorum” diye!

Sahadaki futbolculara bakarak mı? Hayır, doğrudan teknik direktör ile ilgili güvensizliğim.

Kanıtı da İsviçre maçında ikinci golden sonraki görüntü? Hocamız kulübenin koltuğuna çökmüş, surat bitik! Ne iş yaptığı bilinmez yardımcısı da yanında! Oturuyorlar. Sahadaki oyuncu ne bekler? “O şimdi kenardan bize bir şeyler söyler, yol, çözüm önerir, kadroya müdahale eder” falan diye düşünmek ister. Ama o ne komutan kenarda altı kat suratla oturuyor.

Maç işte orada bitti. Yoksa istersen, sahaya yüreğini, aklını, gücünü, çabanı koyarsan, rakibe de bunu hissettirirsen 4 de atarsın 5 de.

“Bu halimizle kaleci Sommer’i aşamadık, bu halimizle Zeki en az 4 şutla gol denedi”, diyorsanız maçın skorunda “ah-vah” yazmıyor! Atılan goller sonucu anlatıyor. Kaldı ki onları da futbol oynayarak denesek itirazım olmayacak da…

Allahtan bir gol attık.  Turnuvanın en kötü ve en az gol atan takımı unvanıyla dönüyoruz.

Bir şey daha!

Merih demiş, “Biz genciz önümüzde daha uzun yıllar var, başarılı oluruz”

Birincisi genç falan değilsiniz. 17-18 yaşında mısınız? Sizin yaşınızdakiler maçlarda ortalığın tozunu attırıyorlar. Sen de Juventus’daydın. Kadronun çoğu Avrupa’da kalbur üstü takımlarda oynuyor. Oradakilerle kendi performansını karşılaştır. İki golü hem Galler hem de İsviçre maçlarında senin ayağının altından geçen toplarla yedik.  O kadar mı yorgundunuz? Başka ülkelerin futbolcuları yorgun değil mi? Size ne oluyor? Başka bir derdiniz mi var?

Bir takımda tek bir oyuncu olmaz mı canını dişine takarak oynayacak? Neden yok? Neden bu kadar isteksizsiniz? Koşma mesafelerinde en sondayız. Bunun bir ölçü olmayacağını ima ediyor hocamız. Doğru da oynadığımız maçlarda ölçü oldu!

Çok havalı gidildi turnuvaya. Olmadığı kadar sponsor, olmadığı kadar destek! Televizyon kanallarında milli takımdan geçilmiyor. Hepsi gol sevinçli. Tek gol var o da ite kaka!

Artık Dünya Kupası elemelerine bakacağız. Çok az bir zaman var! Ve daha önce de belirttim, çok kısa sürede bitecek. Bu nedenle teknik adam değişikliği ilk akla gelen iş olmayacaktır elbette. Başarırız umarım.

Mili takımı bir futbol ekibi olarak kabul ettiğimiz gün sanırım daha teknik, farklı bakış açılarıyla değerlendiririz. Yıllardan beri oyuncak gibi davranıyoruz. Umudumuzu kırmayalım.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
9 Mayıs 2022
28 Mart 2022
3 Mart 2022
30 Ocak 2022
29 Aralık 2021
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.