Türk Spor Ajansı

15 YILDA ENGELLERİ FUTBOLLA AŞTILAR

15 YILDA ENGELLERİ FUTBOLLA AŞTILAR
A+
A-
06.07.2021
230
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)- 2006 yılında Ömer Gürsoy’un TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanlığına getirilmesiyle başlayan Engelliler futbolunun gelişimi, 15. yılını tamamladı. Engelliler futbolu bu 15 yıl içinde yapılan uzun vadeli planlar sayesinde çok sayıda uluslararası başarıya imza atarak, kamuoyunun dikkatini engelli vatandaşların üzerine çekmeyi başardı.

Türkiye Futbol Federasyonu TFF, 15. yıldönümünde bir bildiri ve video ile bu süreçte kat edilen mesafeye dikkat çekti.

İşte TFF’nin açıklaması:

TFF’nin engelli futboluna desteği 15 yaşında!

TFF’nin bünyesinde futbol bulunan dört Engelli Spor Federasyonu (İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu) ile “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında yaptığı stratejik iş birliği 15. yılına girdi.

Bu süre zarfında, Türkiye’yi farklı kategorilerde uluslararası platformda defalarca temsil eden takımlarımız, elde ettikleri tarihi başarılarla ülkemizin gururu oldu.

Sesi olmadan çığlık atanların, ayakları olmadan koşan ‘tek ayaklı kramponların’, ‘en güzel gol hissederek atılan gol’ diyen sesi görenlerin, verdikleri mücadele ile bize her zaman ‘umutlarınız yoksa, yaratın’ mesajını veren özel sporcuların, Down sendromlu futbolcuların gerçek hikâyesini, iş birliğimizin 15. yılı vesilesiyle hazırladığımız bu video ile anlatmak istedik.

Bu yolda bizimle yürüyen ve destek veren herkese teşekkürlerimizle…

Türkiye Futbol Federasyonu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.