Türk Spor Ajansı

eEURO 2021 FİNALLERİ BAŞLIYOR

eEURO 2021 FİNALLERİ BAŞLIYOR
A+
A-
07.07.2021
295
ABONE OL

16 takım Avrupa şampiyonu olmak için mücadele edecek ve maçlar UEFA’nın YouTube kanalından yayınlanacak

TOKYO (TSA) – 8-10 Temmuz tarihleri arasında Avrupa’nın en iyi on altı takımı eEURO 2021 şampiyonluk kupasının sahibi olmak için nefese kesen bir mücadele vermeye hazırlanıyor. Yarışma, şimdiye kadar milli takımlar için düzenlenen en büyük e-futbol yarışması olma niteliğini taşımakta. UEFA’ya bağlı 55 üye ülke federasyonundan yarışmacılar, KONAMI’nin eFootball PES 2021 SEASON UPDATE’nin PlayStation 4 sürümünde özel olarak yarıştı.

UEFA pazarlama direktörü Guy-Laurent Epstein, “UEFA eEURO, efutbol tutkunlarına ülkelerini temsil etme şansı veriyor ve biz de final turnuvasında yarışacak tüm takımlara bol şans diliyoruz” dedi.

“15 milyondan fazla kişinin UEFA’nın çeşitli platformları üzerinden karşılaşma görüntülerini izlediği UEFA eEURO, büyük bir başarıydı. Son birkaç yılda e-futbolun giderek daha popüler bir hale geldiğini görmemek imkânsız. Bu nedenle biz de eEURO 2021 aracılığıyla milli takım taraftarlarıyla yeniden bir araya geleceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Oyunun hayranları, maçları KONAMI’nin resmi PES Twitch kanalından da izleyebilecekler. KONAMI aynı zamanda konsol, PC ve mobil cihazlardaki PES oyuncularının UEFA veya KONAMI kanalları üzerinden UEFA eEURO 2021 Finallerini izleyerek eFootball Points kazanmalarını sağlayacak bir oyun içi bir kampanya yürütüyor.

Benzersiz bir turnuva

Turnuvadaki tüm takımlar, geçen yıl UEFA eEURO’nun ilk şampiyonu olan İtalya’nın açtığı yolda ilerleyerek kupanın sahibi olma peşinde. Bu yarışma ayrıca oyuncuların belki de birçoğuna hayallerinde yer alan ülkelerini uluslararası bir turnuvada temsil etme fırsatını sunuyor.

Oyun dünyasında AFC_INDOMINATOR olarak bilinen Yos Sonneveld, “eEURO’nun çok özel bir turnuva olduğunu ve PES oyuncularının kendilerini göstermeleri için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu turnuva kendi ülkenizi temsil etmenizi mümkün kılıyor ve Hollanda’yı temsil eden oyunculardan biri olmak da gerçekten çok özel.”

Türkiye’yi temsil eden Erman Gökdemir (Simegal_Erman) ise duygularını, “Bence bu turnuva PES tarihinin en büyük ve en önemli turnuvası. Turnuva birçok ülkeden en iyi oyuncuları bir araya getiriyor. Ayrıca eEURO bize ülkemizi temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu veriyor,” sözleriyle dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.