Türk Spor Ajansı

Tokyo 2020 İçin Fair Play Çağrısı

Tokyo 2020 İçin Fair Play Çağrısı
A+
A-
26.07.2021
415
ABONE OL

BUDAPEŞTE (TSA)-Dünya Fair Play Komitesi CIFP, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarıyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride Olimpiyat Oyunlarını izleyen sporseverlere çağrıda bulunularak, gözlemledikleri Fair Play hareketlerinin bildirilmesi istendi.

Komitenin resmi sitesinde yayınlanan çağrıda “Rio 2016’nın En Güzel Anı”nı hatırlıyor musunuz? başlığıyla Rio 2016’da yaşanan Fair Play hareketi örnek gösterildi.

Rio 2016’da Amerikalı Abbey D’Agostina ile Yeni Zelanladı Nikki Hamblin kadınlar 5 bin metre yarışında birbirlerine takılarak düşmüşler, Hambling hemen kalkarken D’Agostino yerinden kalkamamış, daha sonra iki atlet birbirini destekleyerek yarışı bitirmişlerdi.

İşte Rio 2016’nın en güzel anı

Dünya Fair Play Komitesi çağrısında bu olayı örnek göstererek sporseverlerden, Tokyo’da yaşanabilecek benzeri olayların mail veya sosyal medya hesapları vasıtasıyla bildirilmesini istedi.

CIFP’nin çağrısında şu ifadeler kullanıldı:

FAİR PLAY MUHABİRİMİZ OLUN!

“Uluslararası Fair Play Konseyi, hepinizden Fair Play muhabirlerimiz olmanızı rica ediyor!

Tokyo 2020 olaylarını uzaktan izleyip gözlemleyebiliyoruz. Siz de Tokyo ile ilgili yayınlarda herhangi bir Fair Play olayı görürseniz lütfen bize bildirin.

Özellikle bu Covid zamanlarında, rol model olarak olağanüstü Fair Play eylemlerini insanlara göstermek ve paylaşmak hepimiz için önemlidir.

Gözlerinizi açın ve bize buradan gönderin: nominations@fairplayinternational.org veya sosyal medya kanallarımızdan herhangi biri: Facebook Instagram Twitter LinkedIn YouTube

Nazik işbirliğiniz için teşekkürler!

Fair Play, Zaferden daha fazlası!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.