Türk Spor Ajansı

ALİ SAMİ YEN KABRİ BAŞINDA ANILDI

ALİ SAMİ YEN KABRİ BAŞINDA ANILDI
A+
A-
29.07.2021
97
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Galatasaray kulübünün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen, vefatının 70. yıl dönümünde Feriköy’deki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Anma töreninde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan ve Galatasaray Spor Kulübü üyeleri hazır bulundu.  

Ali Sami Yen’i anma töreninde konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, “Rahmetli kurucumuz, bize arkadaşlarıyla birlikte bu kulübü emanet eden Ali Sami Yen Bey’in ölüm yıl dönümünde tekrar mezarı başında kendisini dualarla andık. Kendisine bize bu değerli emaneti bıraktığı için müteşekkiriz. Kendisini vizyonundan, bize göstermiş olduğu değerlerden sapmadan Galatasaray’ı terkrar kuruluş amacı olan yabancı takımları yenme mertebesine getirmeyi, bundan sonra birçok başarıya imza atmak istiyoruz. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı. 

Galatasaraylılar Ali Sami Yen’in anılmasının ardından, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın kabrine de ziyarette bulunarak merhum başkan Seba’nın kabri başında dua ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.