Türk Spor Ajansı

ÜÇ SPOR ADAMINA SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

A+
A-
28.08.2021
54
ABONE OL

2021-2022 Süper Lig futbol sezonunda üçüncü haftaya gelindi. Fikstüre baktığımızda karşımıza çok ilginç bir tablo çıkıyor. 18 yıl aradan sonra 6 puanla Büyük Altay lider. Zor günler geçiren geçen yıl şampiyonluğu kaçıran Fenerbahçe  6 puanla 4. sırada. Bu sezonun çok hareketli geçeceği ilk iki haftada belli oldu. Normal görünen bu tabloda, bana göre çok önemli bir sıralama. Bu nedenle Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç’a , teknik direktör Vítor Pereira’ya ve Altay teknik direktörü Mustafa Denizli’ye yıllarını spora hizmetle geçiren biri olarak çok teşekkür ediyorum.

** Teşekkürler Fenerbahçe A.Ş. Başkanı Sayın Ali KOÇ …

Uzun yıllar Fenerbahçe Yönetim kurulunda bulunan , şu anda da FB  Başkanı olan Ali Koç tüm özverili çalışması,  sınırsız maddi destekle bütün zamanını FB. nin başarısı için vermektedir. Üstelik Sayın Ali Koç , daha çok kendi şirketlerinden sağladığı sponsorlukla FB ye bir çok kulüpte olmayan maddi rahatlığı da sağlamıştır. Buna rağmen geçen sezon kıl payı şampiyonluğu kaçırdılar. Ancak unutulmamalıdır ki karşılaşmalarda bazen şans faktörü de önemlidir. Sayın Ali Koç geçen sezon ayrıca kendi hesabından bir çırpıda FB ye 50 milyon dolar vererek diğer Başkanlara örnek olmuştur.  FB için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış ve  kaçınmamaktadır. Uzun yıllar spora hizmet etmiş , olayları yakından gören  biri olarak Ali Koç’un yaptığı fedakarlığı , özveriyi birçok Başkanda göremedim, duymadım. İşte bu nedenledir ki ; bütün zamanını FB ye ayıran, maddi manevi her türlü desteği veren , karşılıksız , beklentisiz hizmet veren Sayın Ali Koç’a çok teşekkür ediyorum. Ali Koç’un reklama ihtiyacı yoktur. Çünkü Ülkemiz ekonomisine KOÇ Ailesi olarak olan katkıları nedeniyle zaten Ali Koç’u herkes tanımaktadır. Dolayısıyla Ali Koç’un FB Başkanlığına ihtiyacı yoktur. Tam aksi FB’nin Ali Koç’a ihtiyacı vardır. Ali Koç FB için büyük bir şanstır. Teşekkürler Sayın Ali KOÇ

 ** Teşekkürler Fenerbahçe A.Ş. Teknik Direktörü Vitor PEREİRA…

Fenerbahçe A.Ş. de daha önce de görev yapmış olan Teknik Direktör Vitor  Pereira’ya da sezonun iki karşılaşmasında gösterdiği akıllı yönetim nedeniyle teşekkür ediyorum. Zira Sayın Pereira benim yıllardır mücadele ettiğim, ama başarılı olamadığım “ devşirme – yabancı sporcuya“ hayır düşünceme destek vermiş oldu. Hatırlanacağı üzere sakatlıklar ve de bazı nedenlerden dolayı  Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında kendi sahasında Hollanda – Helsinki’yi 1-0 mağlup etti. Sarı-lacivertlilerin tek golünü 20 yaşındaki Muhammed Gümüşkaya kaydetti. 26.Ağustos’ta deplasmanda  Helsinkide oynanan rövanşı karşılaşmasında da farklı bir skorla 5-2 kazanarak büyük başarı elde etti. FB Burada önemli olan, galibiyet kadar Pereira’nın her iki önemli bir karşılaşmada  , alt yapıdan gelen iki genç futbolcuya Muhammed ve Ardaya güvenerek onlara şans tanımasıdır ki , ben bu konuda yıllarca mücadele ettim. Gençlerimize şans verildiğinde mutlaka başaracaklarına herkesin inanması gerekiyor. FB li iki genç futbolcu bunu kanıtlamış oldu. Alt yapıdan gelen azimli, hırslı ve öz güvenleri yüksek olan iki genç futbolcumuza şans veren Sayın Vitor Periera’ya da çok teşekkür ediyorum.

 ** Teşekkürler Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli ( Büyük Mustafa)…

Dile kolay, uzun mücadelelerden , 18 yıllık aradan sonra Büyük Altay, şanına yakışır bir şekilde Süper Lige yükseldi. Burada emeği geçenleri kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Ancak bu büyük ve önemli başarıda Büyük Mustafa’ ya ayrıca çok teşekkür ediyorum. Zira Büyük Mustafa birçok teknik adamın yapmadığını, yapamadığını yaptı. Geçmişini unutmadı ve uzun yıllar sonrasın da Altay’ın zor günlerinde takımın başına geçerek örnek bir davranış gösterdi. Bu yüzdendir ki, bazı kişiler isimlerinin yanında “sıfat” lar da takılıyor. Demek ki Mustafa’ya takılan  “ Büyük “ sıfat boşuna değilmiş. Yaptığı bu vefalı, anlamlı, özverili  ve örnek davranışı yanında , Altay’dan aldığı Teknik Direktörlük ücretini bir hayır kurumuna bağışlaması “ büyük “sıfatına daha da anlam kazandırdı. Bu örnek davranışından dolayı ayrıca çok teşekkür esiyorum. Zira cennet Ülkemizde bazı teknik direktörlerin önemli milli karşılaşmalar öncesinde takım kaptanı ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptıkları prim görüşmeleri de unutulmamalıdır.

Büyük Mustafa örnek davranışları yanında uzun yıllar hizmet ettiği Büyük Altay’ı , Süper Lig’e çıkarmakla kalmayıp 2021-2022 sezonun ilk iki karşılaşmasında üst üste iki galibiyet alarak lider yaptı. Bu durum ile de alanında kendi büyüklüğünü de perçinlemiş oldu. Devamında da Büyük Mustafa geçmişini unutmayarak tüm spor camiamıza “ VEFA “ nın İstanbul’da bir futbol takımı veya bir stadyum olmadığını, “ Vefa “ nın insanlara özgü, özel bir davranış olduğunu göstermiş oldu. Bu davranış da çok önemlidir. Zira günümüzde bu tür davranışlar yok denecek kadar çok az. Her şey maddiyata dayalı davranışlar sergilenmekte , geçmiş unutulmakta maddiyat ön planda tutulmaktadır.

İşte bu yüzdendir ki ; Çeşmeli , gerçek Altay’lı Büyük Mustafa’ya çok ama çok teşekkür ediyorum.

Günümüzde Büyük Mustafa gibi “ vefalı, özverili “ geçmişini unutmayan, yetiştiği kulübe beklentisiz hizmet den spor adamlarına ihtiyacımız vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.