Türk Spor Ajansı

5 HALKAYA KARŞI 3 ASLAN YÜREKLİ

A+
A-
25.10.2021
214
ABONE OL

Kızıl Çin şu anda Dünyanın en büyük ikinci savunma bütçesine sahip, en büyük donanma da Çin’de.

Tüm dünya ülkelerinin ticaret ağını yöneten de, büyük paralı makale kılıklı propaganda ilanları ile dünya basınını susturan Çin.

İşte bu Çin, Hun devletinden bu yana kendi öz topraklarında yaşayan, Türk budunları arasında 14 harfli alfabesi ile en seçkin uygar bir topluluk olan 20 milyonluk Müslüman Türk Uygurları işkenceyle, hapisle, beyin yıkamayla asimile etmeye, yok etmeye çalışıyor.

Buna mukabil dostluğun, kardeşliğin simgesi olan Dünya Spor oyunu 2022 Kış Olimpiyatlarına da bu Çin ev sahibi. Buna, Türk devletleri dahil hiç kimse ağzını açamıyor. Sebep belli. Ticaret ağı. Amma; dünyada az da olsa aslan yürekliler var.

Her Olimpiyatın ateşi olan meşale modern olimpiyatlardan bu yana Yunanistan’daki kutsal dağda törenle yakılır ve oradan yola çıkar. 2022 Kış olimpiyatlarının meşale törenine Yunan Cumhurbaşkanı Katerina bile katıldı. Törende ellerinde pankartlarla polislere, coplara, şiddete rağmen 3 Aslan Yürekli de vardı. Dünyaya bağırıyorlardı;

Soykırım Oyunlarına Hayır!

Çin Uygur Türklerine karşı soykırım uygularken nasıl Olimpiyatlara ev sahipliği yapmasına izin verilir?” diye.

Başta IOC, Dünya basını, TV’leri, her konuda konuşan Sivil Toplum  Örgütleri, tüm Dünya susarken, bu 3 Aslan Yürekli duyacak kulakları, anlayacak yürekleri olanlara seslendiler. Dünya ve Olimpiyat tarihi yazılırken onlardan da mutlaka Çin’den(!) de bahsedilecektir.

İnsanlık adına onları, 3 Aslan Yürekliyi selamlıyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.