Türk Spor Ajansı

M. AKİF ÜSTÜNDAĞ YENİDEN BAŞKAN

M. AKİF ÜSTÜNDAĞ YENİDEN BAŞKAN
A+
A-
26.10.2021
47
ABONE OL

226 delegenin bulunduğu Genel Kurul’da TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçerli oyların 159’unu alarak yeniden başkan seçildi.

ANKARA (TSA)-Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 5. Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçim sonucunda, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurula; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TVF Yönetim Kurulu üyeleri ve delegelerin yanı sıra kulüp yöneticileri, hakemler, antrenörler ile basın mensupları katıldı.

Divan Kurulu başkanlığını Cemal Aydın’ın yaptığı genel kurulda faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu oybirliği ile kabul ve ibra edildi.

226 delegenin bulunduğu Genel Kurul’da TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçerli oyların 159’unu alarak yeniden başkan seçildi. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yönetim kurulu listesi şöyle; Alper Sedat Aslandaş, Ahmet Göksu, Selahattin Süleymanoğlu, Ayşe Nihan Karaçam Salkaya, Bahar Mert Üçoklar, Suat Baylan, Mustafa Alpaslan, Metin Mengüç, Ersin Yılmaz, Ergün Güler, Yavuz Ölken, Kazım Şahin Gürkan, Bülent Atalar, Ali Osman Özdemir

2016’DA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRDİK

Genel Kurul’da konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 17’nci başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi: “Sayın Divan Kurulu, Sayın Genel Müdürlerim, TMOK üyeleri, federasyon başkanları, kıymetli hazirun, değerli basın mensupları, saygı değer voleybol ailesi hepiniz hoş geldiniz. Bugün 5. Olağan Genel Kurulumuz için toplanmış bulunmaktayız. Ne mutlu bizlere ki, kanunlar gereği olimpiyat oyunlarından sonra yapılması gereken Olağan Genel Kurulumuzu olimpiyatlara katılmış bir camia olarak düzenliyoruz. 2016 yılında yapılan Olağan Genel Kurul’da verdiğimiz sözleri yerine getirmiş bir kardeşiniz olarak karşınızda olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. O gün yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla hepimiz aynı takımdayız diyerek yola çıkmıştık. Bu ülkenin voleybol sevgisine ve camiasına inanan ben ve arkadaşlarım, işte bu güçle yapabileceklerimizin sınırı olmadığını biliyorduk.

HER ORGANİZASYONDA KÜRSÜ İÇİN OYNUYORUZ

Bugün geldiğimiz noktada milli takımların katıldığı her organizasyonda kürsü için mücadele eden, altyapı organizasyonuyla tüm ülkeye yayılan, lisanslı sporcu sayısı her geçen gün artan, kulüpleşmede her geçen gün büyüyen, antrenör ve hakem eğitimlerini sürekli kılmış, sponsorların ilgi odağı haline gelmiş, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir federasyonuz.

Milli takımlarımızın başarısıyla beraber çocuklarımız voleybol oynamak istiyor, ailelerimiz çocuklarını voleybola yönlendirmek istiyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Fabrika Voleybol organizasyonumuzla çocuklarımızı voleybol ile buluşturuyoruz. Pandemi koşulları sebebi ile bir süre faaliyetlerine ara vermesine rağmen bugün Fabrika Voleybol organizasyonumuz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Fabrika Voleybol hareketi kapsamında; ülkemizin farklı şehirlerinde birçok mini voleybol şenliği düzenledik. Bu şenliklerde 20 bine yakın çocuğumuzu ve ailesini voleybol ile tanıştırdık.

Bir benzeri olmayan ve herkesin örnek gösterdiği TVF Spor Lisemizin daha da gelişmesi ve amacına ulaşması için protokoller imzaladık. Sporcularımızın barınma ve antrenman tesislerini geliştirdik. Voleybolun sadece sponsoru değil paydaşı olan sponsorlarımızla, sporcularımıza karşılıksız burs imkânları sağladık. Buradan söz konusu burs imkanını sağlayan Axa Sigorta ve P&G’ye özellikle teşekkür ederim. Bu proje, Türkiye’de ve Avrupa’da örneği olmayan bir projedir. Bu da çok gurur verici olay.

Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği konusunda cesur adımlar attık.

2019 Kadınlar Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yaptık. Bugüne kadar toplanan en yüksek seyirci sayısına ulaştık. Salonlara sığmadık taştık. Parklarda, bahçelerde dev ekranlar kurulmasını sağlayacak kadar ülkemizi voleybol etrafında birleştirdik. Organizasyon becerimizle Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) başta olmak üzere birçok kuruluştan takdir ve teşekkür aldık.

Organizasyon yeteneğimizin sadece ülkemizle sınırlı olmadığını 2020 Olimpiyat Oyunları elemeleri için gittiğimiz Hollanda’da gösterdik. Doğru dinamikleri harekete geçirerek Apeldoorn hikayesi yazdık.

Dışişleri Bakanlığımızla iş birliği kurduk, desteklerini aldık, voleybolumuzun gücüne inandık. Hollanda’da takımımıza ev sahibi gibi oynayacağı bir ortam yarattık. Neticesinde Olimpiyat vizesi ile ülkemize döndük.

Katıldığımız her organizasyonda madalya için mücadele ediyoruz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile 2017, 2019 ve 2021 Avrupa şampiyonalarında arka arkaya 3 kez madalya kazandık. Milletler Ligi’nde final oynadık, madalyalar kazandık.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız arka arkaya 2 kez namağlup Avrupa Altın Ligi şampiyonu oldu. Avrupa şampiyonalarına sürekli katılım gösteriyoruz ve her seferinde daha ileri gidiyoruz. Bugün 1998 yılından bu yana ilk defa dünya şampiyonasına katılma ve olimpiyat elemelerinde oynama hakkı elde ettik.

Alt yaş milli takımlarında U23 Kızlar Dünya Şampiyonluğu, U16 Kızlar Avrupa Şampiyonluğu, U19 Kızlar Avrupa Şampiyonluğu, U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası ikinciliği yaşadık.

Tüm bu başarılardan çok daha önemlisi voleybol camiası olarak biz bir ateş yaktık. Biz tüm ülkenin sevdiği takımlar yarattık. Voleybolumuzun müsabaka sonuçlarından çok daha büyük bir gücü var. Bu gücün temeli sevgiden, samimiyetten, şeffaflıktan, emekten ve fedakârlıktan geçiyor.”

Yeniden olimpiyatlara katılmak istiyoruz.

Yeniden uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak;

Yeniden ülkemize voleybol heyecanını yaşatmak istiyoruz, daha çok çocuğumuzu voleybolla buluşturmak istiyoruz.

Milli takımlarımızı, tüm sporcularımızı, kulüplerimizi, hakemlerimizi, antrenörlerimizi, tüm paydaşlarımızı, camiamızı daha ileri götürmek için; ben ve arkadaşlarım yeniden göreve talibiz ve sizlerin her zamanki kıymetli desteğini yeniden istiyoruz.”

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 5. Olağan Genel Kurulu, gündem maddelerinin görüşülmesiyle son buldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Yeni Yönetim Kurulu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.