Türk Spor Ajansı

RONALDINHO, SHIRTUM İLE ANLAŞMA İMZALADI

RONALDINHO, SHIRTUM İLE ANLAŞMA İMZALADI
A+
A-
27.10.2021
56
ABONE OL

Sporcuların ve kulüplerin spor hatıraları için küresel NFT pazar yeri uygulaması Shirtum, Ronaldinho ile yaptığı yeni bir anlaşma ile futboldaki küresel varlığını geliştirmeye devam ediyor.

BARSELONA (TSA)-El Gaúcho, yirmi yıllık kariyerinin en önemli anlarına dayanan NFT koleksiyonu geliştirilen ilk Ballon d’Or ödülü kazananı olacak. 

Bu anlaşmanın amacı, Brezilyalı yıldızın şanlı kariyerini NFT formatında şifrelenmiş özel içerik aracılığıyla dijitalleştirebilmesi. Bu NFT koleksiyonu, taraftarların Barça yıldızının en ikonik anlarından bir parçaya sahip olmalarını sağlayacak. 

Brezilyalı efsane futbolcu için bu anlaşma, en iyi anlarını birinci ağızdan anlattığı NFT’si sayesinde takipçileriyle dijital bir platformda doğrudan bağlantı kurmanın yeni bir yolunu sağlıyor. 

Ronaldinho, Barselona merkezli bir Andorra şirketi olan Shirtum ile anlaşma imzalayan yirmiden fazla oyuncudan biri. Kurucusu ve CEO’su David Rozencwaig, Boca Juniors ve River Plate’in eski Dijital Direktörü tarafından yönetilen proje, ana yatırımcısı ve ortağı olarak Arjantinli yıldız Papu Gómez’i içeriyor. 

TAKAS EDİLEMEZ TOKEN: NFT

NFT, (Takas Edilemez Token), benzersiz, kopyalanamaz ve değişmez dijital varlıktır. Bu varlıklar yalnızca Shirtum aracılığıyla satın alınabilir çünkü tüm işlemler Shirtum blok zincirinde kayıt altında tutulur. Shirtum blok zinciri, sporculardan ve kulüplerden özel içerikle bu resmi NFT’lerin izlenebilir bir mülkiyet kaydının olması için dijital işlemleri herkese açık olarak belgeler. 

Geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya açılan Shirtum, 3 ayda 3 milyon doların üzerinde finansman sağlayarak 20’den fazla sporcuyla anlaşma yaptı. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden Galatasaray ile de NFT koleksiyonları yapan şirket, Copa Libertadores kazananı San Lorenzo takımı ile de çalışıyor. Hem kariyerini birinci şahıs olarak paylaşan sporcular hem de tarihlerini NFT formatlarında dijitalleştiren spor kulüpleri ile yakın zamanda küresel etkiye sahip yeni anlaşmalar bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.