Türk Spor Ajansı

Osman Arpacıoğlu’nun Ardından

A+
A-
07.12.2021
466
ABONE OL

Rahmetli Bay Gol ile Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde son sınıfında arkadaştık. 

Ben Atatürk Lisesi’nden Yıldırım Beyazıt Lisesi’ne ve Hür Anadolu Gazetesin’den de Milliyet Ankara Bürosuna; o da Hacettepe’den Mersin İdmanyurdu’na transfer olmuştu

Sınıfta kimler yoktu ki;

O yıl Fenerbahçe’ye transfer olacak Kaleci Yavuz Şimşek, Güneşsporlu Levent Engineri, Kaleci ve TRT Spor spikeri Tansu Polatkan, rahmetli Abidin Akmanol ile yine rahmetli Cahit Eruz (Ankara Demirspor).

1971’de yollarımız İstanbul’da kesişti yine. Osman, Mersin’den Fenerbahçe’ye transfer olacaktı. Satış listesindeydi. Ben de 1969’da istanbul’a Üniversite kazanmış ve Milliyet İstanbul Merkeze transfer olmuştum.

Fenerbahçe’nin Osman’ı kaçırdığı ve eşi ile İstanbul Bayramoğlu Otel’de ağırladığı istihbaratını almıştım. O gün İzmir Bürodan gelen rahmetli İrfan Adalıoğlu ile Kadıköy vapur iskelesinde rastlaştık. Benimle gelmesini istedim ve arabama binerek Bayramoğlu’na gittik. Geldiğimi öğrenince eşi ile arka kapıdan kaçarken yakaladık. Fotoğraf makinemi Fenerbahçe görevlisi Haydar’a verip, bir güzel de bu fotoğrafı çektirdim. O gece Milliyet Spor’da ben nöbetçiydim. Rahmetli Spor Müdürü Namık Sevik’in direktifi ile röportajı sayfadan son anda çıkardım.

Ertesi gün, Başkan Emin Cankurtaran Milliyet’e öğle yemeğine konuk oldu. Spor Servisi tam takım en üst kattaki yemekhanede Emin Beyi ağırladık. Rahmetli Osman’ın röportajı yayınlanmamıştı. Cankurtaran transferde fazla para ödeyeceği için Namık Sevik’ten röportajı kullanmamasını rica etmişti. Yemekte de masada yanında oturmamı istemişti. Yemek biterken masada ayağa kalktı ve beni biraz övdükten sonra dönüp, “Dile benden ne dilersen Teoman” dedi. Ben ezildim, büzüldüm, masanın altına doğru yönelerek, “Özür dilerim Emin Ağabey’’ deyince tüm masa gülmekten kırılmıştı. 

O gün transfer işlemleri de tamamlanmıştı.

Röportajım bir gün geç de olsa yayınlanmıştı. Başka ne isteyebilirdim ki.. Atlatma röportaj değerini bulmuştu. 

Ruhun şad olsun Osman kardeşim. Nurlar içinde yat. Eşine ve tüm yakınlarına sevenlerine sabırlar dilerim. Mekanın cennet olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.