Türk Spor Ajansı

OKLAR HEDEFİ BULUYOR!

A+
A-
11.04.2022
207
ABONE OL

Uzun bir süre önce, isim babası olduğum POSTA gazetesinde yazdığım günlerde üniversitelerin spor fakültelerinde okuyan gençlerimizin değerlendirilmeleri, işsiz kalmamaları için bir kampanya başlatmıştım. O günden bu yana, ülke sporunun kalkınması için en önemli yollarından birisinin Gençlik ve Spor Bakanlığının Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yapması, üniversitelerin spor fakültelerini bitiren gençlerin Spor Bakanlığı ve spor kulüpleri tarafından kadrolara alınması olduğunu belirtmiştim. Geçen hafta gazetelerde ve televizyonlarda yer alan haberlerde, okların hedefini bulduğunu görmenin mutluluğunu yaşadım. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bir araya geldiler, ülke sporu için müjde olacak bir karara imza attılar. Buna göre; 72 ilde bulunan spor liselerine ilaveten 20 spor lisesi daha açılacak ve her iki bakanlığın yetenek ve kapasiteleri birleştirilecek. Şimdi, bu çalışma başlarken; bu hayırlı atılımın verimli olması için bazı notlarım var:

*Bu atılımın programının içinde, ülkemiz üniversitelerinin spor fakültelerinin akademisyenlerinden oluşacak bir üst rehber oluşum geliştirilmelidir.

*Dünyadaki spor hedefli liselerle, spor fakültelerinin çalışma örnekleri incelenmeli, Türkiye gerçeklerine uygun olanlar benimsenmelidir.

*Spor liseleri ve spor fakülteleri için eğitim ağırlıklı özel yaz kampları açılmalıdır.

*Sporla ilgili bir yayın seferberliği başlatılmalı, isteyenin ulaşabileceği her spor dalına ait bir bilgi-rehber kitapları hazırlanmalı, yayınlanmalı ve dağıtılmalıdır.

*Oklar ilk hedefi buluyor. Şimdi, her spor dalında iyi okçular yetiştirip, Dünya ve Olimpiyat hedeflerini her dalda Türk çocuklarının da vurmalarını bekleyelim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.