Türk Spor Ajansı

SPOR EKİPLERİMİZİN SAĞLIK DENETİMLERİ YETERLİ Mİ?

A+
A-
17.04.2022
155
ABONE OL

Yazımın başlığındaki konuya profesyonel futbol ekiplerini dahil etmiyorum. Milyonlarca lira ve euro ile sözleşmeleri yapılan bu sporcular en ufak bir sakatlıkta en ciddi ilgiyi görüyorlar. Fakat; diğer dallarda olanlarda durum nasıl? Geçenlerde üstü hemen kapatılan ve Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımına Avrupa Şampiyonluğunu kaybettiren bir olaya dikkat çekmek istiyorum. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Macaristan’ın Sopron Basket Takımı karşısında final maçında favori iken; maçı ve şampiyonluğu kaybetmişti.

Maçtan sonra finale kadar harika oynayan Amerikalı oyuncu Kayla McBride yazılı bir açıklamada bulundu. “Maçtan önce yediğimiz ciğerden ben, Alina Iagupova, Staou Sabally, hatta koç Lapena zehirlendik. Maça hastaneden çıkıp geldik’’ dedi. Bu konuda kamuoyunun tam aydınlatılması gerekirdi. Konu hemen kapandı.

Sorularım şöyle:

*Uluslararası maçlarda Türkiye’yi temsil eden takımlara, federasyonların, devletin, sağlık, sigorta dahil denetim ve destek programı var mı?

*Bu takımlarımızın yemek ve sağlık kontrollerini yapan sorumlu bir tıp ekibi var mı?

*Maç öncesi menüsü özel olmalıdır. Bu menüde ciğer ne arıyor?

Yıldız bir oyuncu olan Kayla’nın bu açık beyanının ciddiye alınması, bundan sonra uluslararası maçlara çıkacak olan, göğsünde ayyıldızı taşıyan takımların sağlık konusu mutlaka ciddiyetle denetim altında tutulmalıdır. Belki bu boş yere kaçırılan şampiyonluk bir uyarıdır. Uyuyanların uyanması için.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.