Türk Spor Ajansı

TÜRKİYE EFPM’DE ETKİNLİĞİNİ ARTIRIYOR

A+
A-
05.06.2022
196
ABONE OL

Avrupa Fair Play Birliği merkezi Brüksel’e taşındıktan sonra ilk Genel Kurul Toplantısı 1 Haziran’da yapıldı. En son Eylül’de bir araya geldiğimiz üye dostlarımızla tekrar görüşmek güzel oldu.

Önümüzdeki dört senenin stratejik planının açıklandığı toplantıda fairplay adına yapılabilecekler de tartışıldı. Her biri ülkesinde önemli görevlerde bulunan üyelerin yer aldığı Genel Kurul’da, en aktif çalışan üyelerin Türkiye ve Azerbaycan olduğu dile getirildiğinde gurur duyduğumu belirtmek isterim. Erdoğan Arıpınar Hocamızın yaklaşık 30 yıldır, yani kuruluşundan beri özverili, tempolu ve etkin çalışmaları ile sıcak ve samimi dostluk ilişkilerinin EFPM’de Türkiye’ye önemli bir yer sağladığının altını çizmek isterim. Toplantıda bilim kurulu üyesi olarak seçilmemde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesinde akademisyen olarak görev yapıyor olmam, bir süredir EFPM Yönetim Kurulu Üyesi Katarina Raczova ile beraber projeler yürütüyor olmamız vs gibi unsurlar etken olsa da esas olarak ülkemizin EFPM’de oluşturduğu güven temelli ilişkilerin rolünün büyük olduğu aşikar…

Genel Kurulda ekonomik sıkıntılara da yer verildi. Malum, Ukrayna-Rusya savaşının maalesef hala devam ediyor olması, tüm dünyada artan enflasyon gibi dinamikler, gönüllü çalışan kuruluşların sponsor bulmada zorlanmasına da neden oluyor.

Pandeminin etkisinin azalması ve toplantılarımızın artık yüz yüze yapılabiliyor olmasını da ayrıca önemsediğimi belirtmek isterim… Çevrimiçi toplantılar büyük oranda zaman ve para tasarrufu sağlıyor, teknolojinin nimetlerinden yararlanmak lazım… Ancak, bir araya geldiğimizde oluşan sinerjiye de gereksinimimiz var..

Şimdi sıra, üstlendiğimiz yeni görevimiz için ülkemizi temsilen güzel çalışmalar üretebilmekte…

Doç. Dr. Sevim GÜLLÜ

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa

Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi

TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.