Türk Spor Ajansı

DÜNYA FAİR PLAY ŞEREF KÜRSÜSÜNDE 3 TÜRK BAYRAĞI

A+
A-
20.06.2022
144
ABONE OL

Rahmetli Turgut Atakol’un ilk harcını koyduğu, rahmetli Sinan Erdem’in geliştirdiği ve TMOK’un bugünkü başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener’in büyümesine destek verdiği Türk Fair Play Hareketi, özelliği olan toplumsal Fair Play Ödülü ile artık dünyanın sayılı Fair Play kuruluşlarından birisi olma yolundadır. Geçen hafta Budapeşte’de yapılan CIFP Dünya Fair Play Konseyi’nin Yönetim Kurulu Toplantısı, Kongresi ve ödül töreninden İstanbul’a çok mutlu haberler yolladım. Fair Play Kervanı’nda büyük emekleri olan başkan yardımcılarından Teoman Güray’ın projesi Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması, 2019’da CIFP’in büyük ödülü Trophy’yi kazanmış, fakat pandeminden dolayı tören yapılamamıştı. Budapeşte’nin Buda yakasındaki Katedralin salonunda yapılan çok parlak bir törende, ünlü bir şampiyon olan Macaristan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Gyulay Zsolt, TMOK adına bana bu büyük ödülü verdi.

Ertesi gün yapılan 2021 Dünya Fair Play Ödülü jüri toplantısında Tanıtım dalında ilk olarak TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcılarından Remzi Yılmaz’ın, oğlu Armağan Berkay Yılmaz ile birlikte hazırladıkları Youtube kanalındaki binlerce izleyicisi olan Fair Play Sohbetleri çalışması, sonra da ünlü bir gazeteci olan Komisyon üyesi Avni Erboy’un Başkanlığını yaptığı Bostanlıspor Kulübü Fair Play Şeref Diploması ödüllerini kazandılar.

Tüm bunlar, törende ve toplantıda Turkey değil, TÜRKİYE diye seslendirilen ülkemiz ve bayrağımız içindi. Takdir edenlerden Allah razı olsun. Onu hissetmek, gururlanmak bence en büyük ödül.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.