Türk Spor Ajansı

ITOUDIS EUROLEAGUE KOÇLAR BİRLİĞİ BAŞKANI SEÇİLDİ

ITOUDIS EUROLEAGUE KOÇLAR BİRLİĞİ BAŞKANI SEÇİLDİ
A+
A-
01.07.2022
65
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Fenerbahçe’nin başına bu sezon geçen ve üç sezon boyunca Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü olarak görev yapacak olan Dimitris Itoudis, EuroLeague Koçlar Birliği Başkanı seçildi.

Daha önce Fenerbahçe basketboluna adını altın harflerle yazdıran Zeljko Obradovic tarafından yürütülen bu prestijli görevi, yeni dönemde Dimitris Itoudis yürütecek.

Deneyimli çalıştırıcı, yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Meslektaşlarımın beni başkan olarak seçmelerinden ötürü onur duyuyorum ve bu pozisyonun gerektirdiklerini çok iyi anlıyorum. Çalışmaları için hem Zeljko Obradovic’e hem de Pablo Laso’ya teşekkür ediyor; herkese, vizyonumuzun sporun her düzeyde birleştirilmesi olacağına dair söz veriyorum. Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki tüm koçları, EuroLeague Koçlar Birliği’ne üye olarak katılmaya ve düzenleyeceğimiz EuroLeague Koçlar Birliği Akademisinin yanı sıra, mevcut ve gelecekteki koçları eğitmek için yapacağımız diğer tüm faaliyetlere iştirak etmeye çağırıyorum.”

EuroLeague Koçlar Birliği Başkanı Dimitris Itoudis’in yardımcılığını ise tecrübeli çalıştırıcı Ioannis Sfairopoulos üstlenecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.