Türk Spor Ajansı

Akdeniz Oyunları’nın 6. Gününde 24 Madalya

Akdeniz Oyunları’nın 6. Gününde 24 Madalya
A+
A-
02.07.2022
60
ABONE OL

ORAN (TSA)-Türkiye Oran 2022 Akdeniz Oyunları’nın altıncı gününde 12 altın, 5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 24 madalya kazandı.
Atıcılıkta 10m havalı tabanca erkekler bireysel finalinde yarışan İsmail Keleş, Sırp rakibi Damir Mikec’e mağlup oldu ve gümüş madalya kazandı.
Atletizmde 400m engel yarışında Yasmani Copello Escobar, Akdeniz Oyunları rekorunu kırdığı 48.27’lik derecesiyle altın madalya kazanırken çekiç atma finalinde Özkan Baltacı da 74.34 metrelik atışıyla altın madalya kazandı. Ramil Guliyev, Jak Ali Harvey, Ertan Özkan ve Kayhan Özer’den oluşan 4x100m bayrak takımımız 38.98’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.
Binicilikte Hasan Şentürk, Özgür Özkan, Ahmet Berk Başeğmez ve Sencer Horasan’dan oluşan binicilik milli takımımız engel atlamada bronz madalya elde etti.
Boks kadınlarda iki altın madalyamız 66kg finalinde Cezayirli rakibi Ichrak Chaib’i yenen Busenaz Sürmenli ve 54kg finalinde Karadağlı rakibi Bojona Gojokvic’i mağlup eden Hatice Akbaş’tan geldi. Ayşe Çağırır ise 48kg finalinde Cezayirli rakibi Roumaysa Boualam’a mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Erkeklerde ise 57kg finalinde Batuhan Çiftçi, Cezayirli rakibi Oussama Mordjane’yi yenerek bir diğer altın madalyamızı kazandı.

Halterde 61 kiloda Ferdi Hardal, koparmada 124, silkmede 153 kiloluk kaldırışıyla iki altın madalya kazandı. Kadınlarda ise 49 kiloda Şaziye Erdoğan, koparmada 75 kilo, silkmede ise 95 kilo kaldırarak iki bronz madalya elde etti.
Judo kadınlarda +78kg finalinde Tunuslu rakibi Cheikh Rouhou’yu yenen Kayra Sayit altın madalya kazandı. 78 kiloda Nurcan Yılmaz ise Cezayirli rakibi Kaouthar Ouallal’ı yenerek bronz madalya kazandı. Erkeklerdeki ikinci altın madalyamızı 90kg finalinde Yunan rakibi Theodoros Tsedilis’i yenen Mihael Zgank elde etti.

OKÇULUKTA 5 MADALYA
Okçulukta 5 madalya finalinin 4’ünde sporcularımız başarılı oldular. Finalde İtalya’yı 5-3 yenen Yasemin Ecem Anagöz, Ezgi Başaran ve Gülnaz Büşranur Coşkun’dan oluşan klasik yay kadın milli takımımız altın madalya kazandı. Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan karışık çiftler milli takımımız da finalde İtalyan rakiplerini 5-3 yenerek şampiyon oldu. Klasik yay bireysel erkekler finalinde Mete Gazoz İtalyan rakibi Federico Musolesi’ye 6-4 yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Mete Gazoz, Samet Ak ve Muhammed Yıldırmış’tan oluşan Klasik Yay Erkek Milli Takımımız ise üçüncülük karşılaşmasında İtalya’yı 5-4 yenerek bronz madalya kazandı.

YÜZMEDE BİR ALTIN BİR GÜMÜŞ 2 BRONZ
Yüzmede finallerin ilk gününde sporcularımız 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya elde ettiler. Yüzmede günün altını 200m kurbağalama finalindeki 2:11.26’lık derecesiyle Berkay Ömer Öğretir’den geldi. Deniz Ertan 400m bireysel karışık finalinde 4:40.97 derecesiyle gümüş madalya kazanırken, Merve Tuncel 200m kelebek finalindeki 2:12.59’luk derecesiyle üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Baturalp Ünlü, Batuhan Filiz, Efe Turan ve Doğa Çelik’ten oluşan 4x200m serbest stil erkek bayrak takımımız 7:23.67’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.

Kaynak: TMOK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.