Türk Spor Ajansı

TÜRKİYE’YE İKİ FAİR PLAY ÖDÜLÜ DAHA

<strong>TÜRKİYE’YE İKİ FAİR PLAY ÖDÜLÜ DAHA</strong>
A+
A-
06.10.2022
608
ABONE OL

Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) Avrupa Fair Play Ödüllerini açıkladı. Türkiye’den Prof. Dr. İbrahim Yıldıran ve İsmet Karababa bu yıl ödül kazanan Türk isimler oldular.

BRÜKSEL (TSA)-Avrupa Fair Play Birliği EFPM, bu yılın ödüllerini açıkladı. EFPM Yönetim Kurulu Üyesi Katarina Raczova (SVK) liderliğindeki, Danira Bilic (CRO), Raymonds Bergamis (LAT), Alena Kanova (SVK), Rinaldo Orland (ITA), Ryszard Stadniuk’un (POL) oluşturduğu jüri, bu yıl Fair Play ödülü kazanan isimleri belirledi.

EFPM tarafından yapılan açıklamada; “Çok zor bir karardı, çünkü EFPM’ye çok sayıda aday geldi. Tüm adaylar övgüye değer. Bu nedenle jüri, EFPM, Tüm adayları ve ödül kazananları kutlar.” denildi.

Prof. Dr. YILDIRAN ve KARABABA’YA ÖDÜL

Türkiye’de Akademik alanda verdiği hizmetler ve yetiştirdiği Fair Play’e hizmet eden akademisyenler nedeniyle Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Yıldıran, Fair Play Hizmet Ödülüne layık görüldü.

EFPM “Adil Oyun Ruhu” ödüllerinde,futbolculuk döneminde Türkiye’nin Uluslararası alanda ilk Fair Play Ödülünü kazanan İsmet Karababa, EFPM tarafından ödüllendirildi. EFPM’nin açıklamasında Karababa’nınSporda etiğin öneminin tanıtımı için” bu ödüle layık görüldüğü belirtildi.

Ödüller 3-5 Kasım tarihlerinde İtalya’nın Başkenti Roma’da yapılacak EFPM Genel Kurulu’nda düzenlenecek törenle takdim edilecek..  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.