Türk Spor Ajansı

JUDODA 1 ALTIN, BİR GÜMÜŞ, BİR BRONZ

JUDODA 1 ALTIN, BİR GÜMÜŞ, BİR BRONZ
A+
A-
29.10.2022
61
ABONE OL

SARAYBOSNA (TSA)-Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası ferdi karşılaşmalarının son gününde madalya kapanışı; Hilal Öztürk altın, Münir Ertuğ gümüş ve Mustafa Koç’tan bronz ile yaptı.

İki gün süren müsabakalar sonunda Türkiye 2 altın 2 gümüş ve bir bronz madalya ile ülke sıralamasında ikincilik basamağında yer aldı.

HİLAL ÖZTÜRK’TEN ALTIN

Günün karşılaşmalarında kadınlar +78 kiloda Hilal Öztürk direkt çeyrek final karşılaşmasında Moldovalı Oxana Diacenco’yu, yarı finalde Ukraynalı Diana Semchenko’yu ise altın skorda ipponla (3 shido) yenerek finalist oldu. Ukraynalı Ruslana Bulavina’yı ipponla yenen Hilal Öztürk altın madalyanın sahibi olarak şampiyonluğunu ilan etti.

MÜNİR ERTUĞ’DAN GÜMÜŞ MADALYA

Erkekler +100 kiloda Münir Ertuğ ilk müsabakasında Alman Losseni Kone’yi altın skorda (3 shido) ile çeyrek finalde Ukraynalı Yevheniy Balyevskyy’i, yarı finalde Gürcü Saba İnaneishvili’yi ipponla yenerek finale yükseldi. Ertuğ, altın madalya karşılaşmasında Macar Richard Sipocz’a altın skorda yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

MUHAMMED MUSTAFA KOÇ’TAN BRONZ

81 kiloda Muhammed Mustafa Koç ilk turda Yunanlı Athanasios Mylonelis’i ipponla yendi. 2.turda Slovak Alex Barto’yu waza-ari puanıyla, çeyrek finalde Sloven Jus Mecilosek’i iponla yenerek yarı finalist oldu. Bu turda Fransız Tizie Gnamien’e yenildi ve bronz madalya mücadelesinde Azerbaycanlı Magerram İmamverdiev’i altın skorda ippon (3 shido) ile yenerek üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası yarın karma takımlar müsabakasıyla sona erecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.