Türk Spor Ajansı

100 YILLIK CUMHURİYETİMİZİN SPOR MUHASEBESİ YAPILMALI

A+
A-
30.10.2022
172
ABONE OL

Hep birlikte Ne mutlu Türküm diyene” diyerek gönülden, kalpten haykırmayı hak ettik. Bayrağımızın altında yurtta sulh, cihanda sulh yaşayarak, demokratik, laik Cumhuriyetimizin 100’ncüyılına ayak bastık. Kurucular başta Atatürk’ümüz olmak üzere bugün hayatta değiller. Amma; bu ülkeyi gönülden sevenlerin kalplerindeler. Tanrı ülkelerine, halkına hizmet edenlerden rahmetini esirgemeyecektir.100 yıl önemli bir duraktır. Devletin, Cumhuriyet Türkiye’sinin bu 100 yılı için her alanda bir muhasebe yapması ve bir bilanço çıkarması gereklidir.

SPOR için de öyle. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile el ele vererek, ilk defa Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 Yıllık Spor Tarihi kitabını hazırlayacak ciddi ve profesyonel bir komisyon kurmalıdır. Ülkemizdeki spor kulüplerininkiler dahil, tüm belgeler toplanmalı, incelenmeli ve Türk spor kitaplığına doğru belgelerden oluşan hatasız bir eser kazandırılmalıdır. Bu çalışma yapılırken, başta konularında uzman spor yazarları ile iş birliği, yayınlanan spor kitapları ve Gençlik ve Spor Teşkilatının belge ve kayıtlarının incelenmesi çok önemlidir. Böylece; zaman zaman devlet, zaman zaman da hükumetlerin kontrolünde olan Türk sporunun 100 yıl içindeki grafiği ortaya çıkacaktır.

Bu çalışma ülkemiz sporuna büyük ve takdir edilecek bir hizmet olacak, gelecek 100 yıllara ışık tutacaktır. Kolay gelsin…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.