Türk Spor Ajansı

EMRAH VE FAZLI’DAN BRONZ MADALYA

EMRAH VE FAZLI’DAN BRONZ MADALYA
A+
A-
01.02.2023
55
ABONE OL

ZAGREB (TSA)-Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Zagreb Open Ranking Serisi’nde milli güreşçimiz Emrah Ormanoğlu ve Fazlı Eryılmaz sıkletlerinde bronz madalya kazandılar.

61 Kg’da mücadele edenEmrah Ormanoğlu, Bronz madalya mücadelesinde Fransız rakibi Adam Visrailovitch Biboulatov ile karşılaştı. Müsabakadan 10-0 galip ayrılan güreşçimiz Bronz madalyanın sahibi oldu.  Emrah Ormanoğlu çeyrek finalde Hintli rakibi Pankaj Pankaj’ı 5-2 mağlup ederken, yarı finalde de Moğol rakibi Narankhuu Narmandakh’ı 0-0 ile geçerek bronz madalya maçına çıkma hakkını elde etmişti.
Emrah Ormanoğlu, bronz madalya müsabakasında da Adam Visrailovitch Biboulatov ile karşılaşıp 10-0’lık net bir galibiyetle 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

BİR BRONZ DA FAZLI ERYILMAZ’DAN

74 Kg’da mücadele eden Milli güreşçimiz Fazlı Eryılmaz, Bronz madalya maçında Birleşik Amerikalı rakibi Joseph Lawrence Michael Lavallee’yi 6-4 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.
1/8 turunda Birleşik Amerikalı rakibi Thomas Gantt Jr. karşısında 3-1, çeyrek finalde Çinli rakibi Nuerlanbieke Wurenibai’yi 9-1 ile geçen Fazlı, yarı finalde İranlı Yones Aliakbar Emamichoghaei ile karşılaştı. İranlı rakibine 3-2 kaybeden Fazlı finale yükselemese de bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.
Bronz madalya maçında da Birleşik Amerikalı Joseph Lawrence Michael Lavallee’yi 6-4 yenerek bronz madalya kazandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.