Türk Spor Ajansı

AIPS AVRUPA YÖNETİM KURULU İSTANBUL’DAYDI

AIPS AVRUPA YÖNETİM KURULU İSTANBUL’DAYDI
A+
A-
14.03.2023
27
ABONE OL

İSTANBUL (TSA) – Yeni seçilen AIPS Avrupa Yönetim Kurulu, ilk resmi toplantısını 9 – 11 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) ev sahipliğinde yapılan toplantı için İstanbul’a gelen AIPS Avrupa Yönetim Kurulu’nu AIPS Avrupa Genel Sekreteri Murat Ağca karşıladı ve ardından AIPS Avrupa Başkanı Charles Camenzuli, TSYD ve TGA yetkililerine, AIPS Avrupa İcra Kurulu toplantısının Türkiye’de yeniden yapılmasına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

TSYD TESİSLERİNİ GEZDİLER

TSYD ve AIPS Avrupa Yönetim Kurulu, TSYD Genel Merkezi’ndeki toplantı öncesi depremzedeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Yönetim Kuruluna deprem felaketinin ardından Türkiye’deki durum hakkında bilgi verildi.

TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Füsunoğlu yaptığı konuşmada AIPS Avrupa Yürütme Kurulu’nu selamlayarak TSYD’nin 60. kuruluş yıldönümü münasebetiyle AIPS Avrupa Başkanı’na bir hatıra takdim etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Etkinlikler ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdürü Ahmet Temurci, Yönetim Kurulu üyelerine başarılı toplantılar diledi. TSYD Spor Müdürü Bahri Havadır da konukları karşılayarak AIPS Avrupa Yönetim Kurulu’nu TSYD müzesi ile iki yüzme havuzu, kapalı tenis ve basketbol sahaları, fitness salonu ve E-Oyun merkezi ile Yönetim bloğu ve Üniversitenin yer aldığı tesisleri gezdirdi.

FELAKETZEDELER İÇİN SAYGI DURUŞU

AIPS Yönetim Kurulu toplantısı, Türkiye’deki yıkıcı deprem ve Ukrayna’daki savaşın kurbanları ile Yunanistan’daki tren faciası kurbanları için bir dakikalık saygı duruşuyla açıldı. Toplantıda AIPS Avrupa Başkanı Charles Camenzuli, bu tür toplantıların AIPS Avrupa’nın geleceği ile bağlantılı önemli konuları tartışmak için faydalı olduğunu söyleyerek toplantının önemini paylaştı.

Yönetim Kurulu, gündemine 2022-26 dönemindeki uygulamalara yönelik çok sayıda konu ile başladı ve bu süre zarfında birkaç önemli konu gözden geçirildi, incelenerek tartışıldı. Bunların arasında, Avrupa Tekvando Federasyonu, Avrupa Halter Federasyonu, Avrupa Judo Birliği ve diğer Avrupa federasyonları ile Haziran ve Eylül 2023’te Yunanistan’daki projelerle bir Mutabakat Zaptı imzalanması da dahil olmak üzere bazı ortaklık projeleri onaylandı ve ek önemli kararlar alındı. AIPS Avrupa Onursal Başkanı Yannis Daras’ın yanı sıra İcra Kurulu üyelerinin pazarlama konuları, dayanışma projeleri ve öğrenci programları ile ilgili önerileri yer aldı.

AIPS KONGRESİ SEUL’DE

Yönetim Kurulu, Avrupa düzeyinde işbirliğini ve deneyim alışverişini teşvik eden ortak girişimlerin geliştirilmesini ve uygulanmasını destekleme kararı aldı. İcra Kurulu ayrıca 8 – 11 Mayıs 2023 tarihlerinde Kore’nin Başkenti Seul’de gerçekleştirilecek olan bir sonraki AIPS Kongresi ve AIPS Avrupa Genel Kurulu için bilgilendirildi.

Toplantının ardından AIPS Avrupa Yönetim Kurulu, TGA’nın ev sahipliğinde Galata Kulesi’nin tepesinden İstanbul’u keşfederek, Taksim Meydanı’nda yürüyerek ve İstanbul’daki Roma Katolik Kilisesi’ni ziyaret ederek İstanbul turu yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.