Türk Spor Ajansı

“O GÖRÜNTÜ BEIN SPORTS’A AİTTİR!”

“O GÖRÜNTÜ BEIN SPORTS’A AİTTİR!”
A+
A-
18.03.2023
52
ABONE OL

MHK Başkanı Lale Orta, dünkü Galatasaray maçı sırasında bazı yorumcular tarafından kendisine yönelik ortaya atılan suçlamalara açıklık getirdi.

İSTANBUL (TSA)-Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lale Orta, yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı iddiaları hakkında bir açıklama yaparak bu iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Yazılı bir açıklama yayımlayan Orta, şu ifadelere yer verdi: “Yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı, müsabaka özet görüntülerine pozisyon ekletilmek istendiği, maçlar sırasında var merkezine girildiği belirtilen iddiaların gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bahsi geçen pozisyonu farklı açıdan ve daha net şekilde değerlendirme imkanı sağlayan yayıncı kuruluşa ait görüntü hakkında beIN SPORTS yetkilileri ile iletişim kurulmuştur ve söz konusu pozisyonla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Söz konusu görüntü beIN SPORTS’a aittir. Görüntülerin sızdırıldığına yönelik iddiaların hakem camiasını ve yayıncı kuruluşu yıpratmaya yönelik olduğu açıktır.”

“AMAÇ KAMUOYUNU DOĞRU BİLGİLENDİRMEK”

Maçlardan alınan görüntülerin, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla kullanılmakta olduğunu ve tüm görüntülerin, yayıncı kuruluşta yayımlamak üzere hazırlanan ‘Kuralına Göre’ programını hazırlamak için MHK’nın kullanım yetkisinde olduğunu belirten Orta’nın açıklaması şöyle: “Maçlar sırasında asla VAR merkezine girilmemiştir, Girilmeyecektir. Amacımız kuralları kulüplere ve futbolseverlere tam ve doğru açıklamaktır. Futbolcular ve futbolseverler tarafından kuralların doğru bilinmesi, bizi polemiklerden uzaklaştıracak, oyunun kalitesini arttıracaktır. Yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı, maç özetine ekleme yaptırıldığı, maçlar sırasında var merkezi’ne girilip görüntü alındığı yönündeki yalan ve asılsız iddiaların sahiplerini ispata davet ediyoruz. Kurulumuzu, hakem camiasını ve yayıncı kuruluşu yıpratma amacıyla yapılan bu asılsız haberlerle ilgili tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.