sporgüncel spor haberlerifenerbahçegalatasaraybeşiktaştrabzonspor
DOLAR
31,0918
EURO
33,7171
ALTIN
2.026,43
BIST
9.308,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
18°C
İstanbul
18°C
Açık
Cumartesi Az Bulutlu
18°C
Pazar Az Bulutlu
15°C
Pazartesi Az Bulutlu
14°C
Salı Az Bulutlu
16°C

Karting Sezon Finali Körfez’deydi

Karting Sezon Finali Körfez’deydi
27.11.2023
0
A+
A-

İZMİT (TSA)-MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası 7. ve son yarışı, Otomobil Sporlarında Kadın Spor Kulübü (OSKK) tarafından 25-26 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlendi. ICRYPEX ana sponsorluğunda düzenlenen ve 5 ayrı kategoride 62 sporcunun mücadele ettiği organizasyon büyük çekişmeye sahne oldu.

Geleceğin şampiyon adayı 6-9 yaş arası sporcuların yer aldığı micro kategoride, Chronos Racing’den Nihat Karadeniz birinciliği elde ederken, Selim Köse ikinciliği ve Efe Bozkurt da üçüncülüğü kazandı. 16 sporcunun yer aldığı mini kategoride Can Özler birinciliği kazanırken, Rüzgar Evci ikinci ve Ali Fuat Miras da üçüncü sırada podyuma çıkan isimler oldular. 8 sporcunun yer aldığı junior kategori, birinci Dynamic Racing Team’den Hakkı Dorum, ikinci Yağız Tekşan üçüncü Yağız Topal sıralaması ile sonuçlanırken, junior kadınlar klasmanında Leyla Sulyak birinci oldu.

16 sporcu katılımına sahne olan senior kategoride Dynamic Racing Team’den Gün Taşdelen birinciliği, Kerim Sulyak ikinciliği ve Batı Ege Yıldırım da üçüncülüğü elde ederken, senior kadınlar klasmanı birinci Ayşe Çebi, ikinci Sena Savaşer ve üçüncü Zeynep Çukurova sıralamasıyla tamamlandı. 11 sporcu ile koşulan master kategori podyumu ise birinci Dynamic Racing Team’den İlyas Vurgeç, ikinci Murathan Gür ve üçüncü Muratcan Eğilmez şeklinde oluştu. Yarışın takımlar birinciliğini ise 23 sporcu yarıştıran Dynamic Racing Team elde etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.