Türk Spor Ajansı

Botaş’ın Kızları Basketbol Gençler Ligi’nde Şampiyon

Botaş’ın Kızları Basketbol Gençler Ligi’nde Şampiyon
A+
A-
01.06.2021
285
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Türk basketboluna uzun yıllardır önemli katkılarda bulunan Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde Botaş şampiyonluğa ulaştı. Final müsabakasında Botaş, Çankaya Üniversitesi’ni 54-53’lük skorla geçerek Garanti BBVA BGL kızlar kategorisinin ilk şampiyonu oldu.
Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk yarısını 32-22 önde tamamlayan Botaş’ta Burcu Büyükayan 34 sayı ile oynadı. Çankaya Üniversitesi’nde ise Mariya Melek Taşer 14 sayı kaydetti.
Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Botaş’a şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve Garanti BBVA Sponsorluk Yöneticisi Zeynep Çömez takdim etti. 
Final oynama başarısı gösteren Çankaya Üniversitesi’ne ise ikincilik şiltini TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter ve Garanti BBVA Sponsorluk Müdürü Ali Baras sundu. 

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Botaş’tan Burcu Büyükayan seçildi. Final mücadelesini 34 sayı, 11 ribaund ve 5 blokla ile tamamlayan Büyükayan’a ödülünü A Kadın Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu verdi. Mücadeleyi yöneten hakemler Tolga Edis, Uğur Akyıldız ve Çağlar Özkan’a teşekkür plaketlerini MHK Eğitim Koordinatörü Murat Biricik takdim etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.